دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی تخصص دکوراتورهای داخلی است که اگر با بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی همکاری داشته باشید می توانید از تجربیات و مهارت آنها استفاده کنید. گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی آد در کنار شماست تا در رابطه با دیزاین و طراحی دکوراسیون فضاهای مختلف تجربیات خود را با شما به اشتراک بگذارد و در رابطه با خدماتی که عرضه کرده به طور مختصر توضیح دهد.

از همین بخش

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

 

 

 اصول طراحی دکوراسیون داخلی

در اولین مرحله طراح دکوراسیون داخلی باید با کارفرما صحبت بکند تا متوجه شد چه سبک های از دکوراسیون داخلی را میپسندند.در همین مورد باید گفت امروزه سبک کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن،جزو پرطرفدار ترین سبک ها در بین مردم هستند.

طراحی دکوراسیون داخلی بخش جدایی ناپذیر پروژه های معماری و دیزاین دکوراتور داخلی است. اهمیت اجرایی آن را توضیح دادیم و به خوبی می دانید که کاربری هر فضا، زیبایی و شکل گیری مناسب ارتباط بین فضاها زمانی شکل خواهد گرفت که دیزاین داخلی منزل به خوبی صورت گرفته باشد. هر یک از فضاهای داخلی منزل باید با رعایت اصول، نکات و ضوابط خاصی طراحی شوند که به طور خلاصه به هر یک اشاره می کنیم:

• طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب:

به طور کلی طراح دکوراسیون داخلی باید به هماهنگی سبک سرویس خواب با سبک کلی منزل دقت داشته باشد، در انتخاب پرده ها باید به طول و رنگ و مدل آنها توجه ویژه ای شود و اگر سقف بلندی دارید قسمتی از آن بر روی زمین امتداد پیدا کند و رنگ آن با روتختی هماهنگ باشد، برای تزیین دیوارها از کاغذ دیواری مناسب انتخاب کنید و طرح و الگوی آن متناسب با متراژ فضای اتاق خواب و پسرانه و دخترانه بودن اتاق خواب انتخاب شود.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

کمد دیواری برای نظم بخشیدن به فضای داخلی اتاق خواب ضروری است و محل قرارگیری تجهیزات نورپردازی هم باید به شکل حرفه ای طراحی شوند. نوع طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب باید براساس کاربری هم باشد که فقط برای خواب و استراحت است یا فعالیت هایی مثل مطالعه و کار نیز انجام خواهند شد. همچنین طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب باید به گونه ای باشد که احساس آرامش و امنیت منتقل کرده و از شلوغی پرهیز کند.

• طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه:

آشپزخانه ها قلب هر خانه محسوب می شوند و مرکز انجام فعالیت های مهم هستند بنابراین باید به گونه ای طراحی شوند که نظم زیادی حاکم باشد، المان های مختلف به خوبی در دسترس قرار بگیرند، آرامش و اطمینان خاطر را منتقل کند و کاربری آن را مخدوش نکند. اولین نکته این است که طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه باید به گونه ای باشد که رفت و آمد با مشکل مواجه نباشد بنابراین باید فضای ناهارخوری بیرون از فضای آشپزخانه باشد.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

چنانچه بخش جزیره مختل کننده فعالیت خانم هاست باید حذف شود و فقط به آشپزخانه های بزرگ اختصاص پیدا کند. سبک کابینت ها تعیین کننده سبک کلی آشپزخانه است و از این لحاظ باید هماهنگ با سبک کلی خانه باشد و باید به این نکته دقت داشت. در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه نورگیری مناسب بسیار مهمتر از نورپردازی حرفه ای است چرا که هر چقدر نورگیری کمتر باشد احتمال فاسد شدن سریعتر مواد غذایی و بی انرژی شدن خانم ها و دلگیر بودن فضا بیشتر می گردد. مکان قرارگیری تمامی وسایل باید به خوبی در بین کابینت ها طراحی شوند. انتخاب مدل و رنگ کابینت ها نیز باید براساس متراژ، میزان نورگیری و نوع نورپردازی، سبک طراحی و حتی بودجه کارفرما باشد.

 

• طراحی دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی:

دومین بخش بسیار مهم در هر خانه ای سالن پذیرایی است چرا که اعضای خانواده به دلایل مختلف وقت زیادی در آنجا سپری می کنند بنابراین باید متناسب با نیاز همه ساکنین طراحی و ساخته شده باشد. از طرفی چون محل پذیرایی از مهمانان نیز محسوب می شود باید به اندازه کافی جذاب، کاربردی و زیبا به نظر برسد.

دکوراسیون داخلی پذیرایی

در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک بهتر سبک، سبک مدرن و مینیمال است که با حذف وسایل دکوری و غیر کاربردی فضای کافی برای همه ایجاد می کند. به طور کلی در طراحی دکوراسیون داخلی هال و پذیرایی باید به نورگیری و سپس نورپردازی اصولی و حرفه ای، ساخت پنجره های پانوراما، فضاهایی خاص مثل آتریوم و وید در ویلاهای چند طبقه و از همه مهمتر بخش بندی های دقیق بین قسمت های مختلف دقت زیادی شود.

همچنین در طراحی دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی باید نقطه کانونی به شکل حرفه ای انتخاب شود که شامل شومینه، تی وی وال، مبلمان یا یکی از دیوارهای پذیرایی است. رنگی که برای دیوار پذیرایی انتخاب می کنید باید متناسب با نوع اقلیم و سبک و متراژ آن باشد. در طراحی دکوراسیون پذیرایی باید به گونه ای عمل کنید که فضای کافی برای رفت و آمد، نشستن دورهمی و استفاده از بخش های مختلف ایجاد شود. چیدمان ال شکل برای دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک و مستطیلی و خطی برای پذیرایی های بزرگ توصیه می شود.

 

• طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی:

شرکت طراحی دکوراسیون داخلی منزل باید به این نکته دقت داشته باشید که فضای سرویس بهداشتی و حمام باید مجزا باشند. با توجه به اینکه فضای سرویس بهداشتی آلوده بوده و از لحاظ فنگ شویی انرژی منفی دارد باید از حمام مجزا باشد. در طراحی داخلی سرویس بهداشتی بخشی برای قرار دادن وسایل شخصی در نظر گرفته شود. رنگ کاشی و سرامیک دیوار و کف باید متناسب با سبک طراحی انتخاب شود، مدل های روشن و بدون تزیینات برای سبک مدرن و مدل هایی طلایی رنگ و تیره تر برای سبک لوکس و لاکچری مناسب هستند.

دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

محل قرارگیری میز کنسول و آینه هم اهمیت بالایی دارد و تعیین کننده محل نصب روشویی است. این فضا باید به دور از حمام و سرویس بهداشتی باشد تا در صورت نیاز به شستن دست ها، حریم خصوصی افراد در سایر بخش ها حفظ شود. در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی محلی برای قرارگیری توالت فرنگی و همچنین نگهداری از گیاهان مناسب برای فضاهای مرطوب هم در نظر داشته باشید.

 

• طراحی دکوراسیون داخلی پارکینگ:

شاید بتوان گفت که پارکینگ و گاراژ در خانه ها یکی از بخش هایی است که به دکوراسیون آن توجه خیلی کمی می شود و همین عامل باعث می شود بی نظمی و شلوغی در این فضا موج بزند و رضایت خوبی از آن نداشته باشیم. اگر به پارکینگ، به چشم ورودی منزل نگاه کنیم توجه بیشتری هم به دکوراسیون آن خواهیم داشت. در ادامه چند نکته بسیار مهم در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی پارکینگ و گاراژ را بررسی می کنیم. نورپردازی پارکینگ فقط برای روشن کردن این فضا در شب نیست بلکه برای مشخص کردن نمای خارجی هم هست و شما می توانید با نورهای تأکیدی و مستقیم بر روی ماشین خود به زیبایی و جلوه آن اضافه کنید.

نمونه طراحی دکوراسیون داخلی پارکینگ

گاهی اوقات نیز خودروی شما نیاز به تعمیر پیدا می کند بنابراین باید قفسه و فضای مخصوص برای تجهیزات و لوازم تعمیر ماشین در نظر بگیرید تا ضمن دسترسی راحتتر، از بی نظمی و شلوغی فضای خود جلوگیری کنید. سقف پارکینگ را هم بهتر است با متریال مقاوم ولی زیبا تزیین کنید و برای کفپوش هم از اپوکسی و پوشش های مقاوم که تمیز کردن راحتی هم دارند کمک بگیرید. در طراحی دکوراسیون داخلی پارکینگ بهتر است فضای پارک خودرو و موتور جداگانه باشد تا بتوان بدون مزاحمت برای یکدیگر در پارکینگ قرار داد. اگر پارکینگ منزل در زیر زمین طراحی شده باید رمپ به عرض 3 متر و شیب 15% در نظر بگیرید و برای رمپ رفت و برگشت عرض آن باید 6 متر باشد.

• طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک:

امروزه به دلیل مهاجرت بسیاری از افراد به کلان شهرها یا از شهرستان و روستاها به شهرها، زندگی آپارتمان نشینی به جزئی از روند زندگی ما تبدیل شده است که معمولا بسته به نوع آن متراژ پایینی دارد. بنابراین یکی از مسائل و مشکلات نحوه چیدن و طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک است. برخی افراد تصور می کنند برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه کوچک خود همین که وسیله کمتر بخرند کافیست و مشکل حل می شود اما باز هم احساس دلتنگی و انرژی نگرفتن از محیط و کسلی دارند. ما به شما چندین نکته مهم آموزش می دهیم تا حتی با وجود وسایل مختلف، بهترین طراحی را داشته باشید و از فضای دلباز و شاد منزل کوچک و متراژ پایین خود لذت ببرید. برای خانه کوچک خود از رنگ های روشن و ترجیحا خنثی مثل سفید و تناژهای مختلف آن استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

اگر قصد دارید سقف منزل را بلندتر نشان دهید از کاغذ دیواری یا پوستر و دیوارپوش هایی با الگوی عمودی و اگر قصد بزرگتر و وسیع تر نشان دادن فضای منزل را دارید به سراغ الگوهای افقی بروید. نورگیری عالی از پنجره ها بسیار مهم است و سعی نکنید با نورپردازی و نصب چراغ زیاد انرژی خانه را حفظ کنید. حمام و سرویس بهداشتی را با یک پارتیشن شیشه ای مات یا سکوریت از یکدیگر جدا ولی در یک فضای مشترک قرار دهید تا در بخش های مفید خانه صرفه جویی کرده باشید. کمد دیواری و تخت های تاشو یا مبلمان چند منظوره که به وسایل کاربردی مختلف تبدیل می شوند یکی دیگر از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک است.

مبلمان ال و مدرن بهترین گزینه برای دکوراسیون داخلی خانه های کوچک و با متراژ پایین است. آشپزخانه را با طراحی بخش جزیره کوچک نکنید چرا که بیشتر عامل مزاحم محسوب می شود. برای طراحی دکوراسیون داخلی رویایی منزل خود به فکر وسایل دکوری و تزییناتی نباشید مگر اینکه واقعا فضای آن را داشته باشید. از فضای زیر پله برای قرارگیری جاکفشی و حتی جالباسی و کتابخانه کوچک استفاده نمایید. برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های نقلی گیاهان را فراموش نکنید چرا که حس سرزندگی و نشاط را به خانه می آورند. از تی وی وال به خوبی استفاده کنید و تلویزیون را به دیوار نصب کنید تا فضای قرارگیری میز تلویزیون حذف شود. بنابراین می توانید با جدیدترین طراحی دکوراسیون داخلی منزل که لزوما برای خانه های ویلایی و بزرگ نیست خانه ای زیبا و شیک داشته باشید.

بنابرین اولین قدم ، صحبت با کارفرما و فهمیدن صحیح سبک معماری موردنظرشان است. این که کارفرما چه سبکی را میپسندد یا از کدام رنگ و جلوه های بصری برای هماهنگی بیشتر با طراحی داخلی، لذت میبرد تازه شروع کار است.در ادامه نکات معماری طراحی و دیزاین دکوراسیون داخلی که باید نسبت به علایق و سبک موردنظر کارفرما طراحی شود را بررسی میکنیم. در نهایت این کار باعث میشود طراحی درست ،با ترکیب قوانین و نکات معماری با سلیقه کارفرما داشته باشیم.

از جمله نکات مهمی که باید در نظر داشت، هزینه های طراحی دکوراسیون داخلی است.به طور مثال سبک های کلاسیک به دلیل داشتن جزئیات بیشتر و نیاز به تجهیزات و ابزار آلات بروز و پیشرفته، هزینه اجرایی بالایی نسبت به سبک مدرن دارد به همین دلیل باید تمامی نکات در مورد هزینه های احتمالی و اجرایی با کارفرما در میان گذاشته شود.
 

نکات و اصول طراحی دکوراسیون داخلی مشاغل مختلف

 

یکی از وظایف بسیار مهم گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی، ایجاد نقشه و پلان دکوراسیون برای مشاغل مختلف است. هر یک از مشاغل با توجه به نوع فعالیت و مخاطبینی که دارند باید طراحی منحصر بفردی را انتخاب کنند تا بتوانند دو اصل جذابیت و کاربردی بودن فضا را به خوبی رعایت کرده باشند. در ادامه برخی از نکات و اصول طراحی دکوراسیون داخلی برخی از مهمترین مشاغل را به طور مختصر بررسی می کنیم:

• طراحی دکوراسیون داخلی اداری:

شرکت ها و ادارات مختلف صرف نظر از نوع فعالیت متشکل از نیروی انسانی هستند که همگی برای یک هدف واحد تلاش می کنند و بنابراین طراحی فضای داخلی آن باید به گونه ای انجام شود امکان دسترسی به قسمت های مختلف به راحتی امکان پذیر شود و بهره وری کارمندان را افزایش دهد. طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار مدیریت باید متفاوت و کاملا مشخص کننده این موضوع از سایر بخش ها باشد.

در طراحی دکوراسیون داخلی شرکت های اداری و تجاری بهترین راه برای تقسیم بندی فضاها، پارتیشن ها هستند. ترجیحا از مدل هایی استفاده شود که نورگیری فضاهای مختلف را مختل نمی کند. مشخص کردن فضای کاری هر کارمند بهره وری او را افزایش خواهد داد. در انتخاب رنگ و المان ها به فعالیت اداره و یا شرکت باید دقت کرد. طبیعتا نوع رنگ و طراحی دکوراسیون داخلی اداری شرکت های بین المللی باید متفاوت و سختگیرانه تر باشد و از اصول روانشناسی بهره گرفت.

فضای استراحت، نماز و ناهار و گپ و گفت های دوستانه بین فعالیت های کاری باید کاملا مجزای از بخش های مخصوص فعالیت کاری باشد. نوع طراحی دیوار و سقف رابطه مستقیم با سطح انرژی و میزان رضایتمندی کارکنان و حتی مراجعه کنندگان دارد بنابراین باید به هماهنگی طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار با سبک انتخاب شده دقت ویژه داشت.

 

• طراحی دکوراسیون داخلی تجاری:

منظور از طراحی دکوراسیون داخلی تجاری، مکان هایی است که در زمینه خرید و فروش محصولات مختلف فعالیت دارند که با توجه به حساسیت بالای این نوع از فضاهای کاری، نیازمند طراح دکوراسیون تجاری است. فضاهای تجاری مثل فروشگاه های زنجیره ای بخاطر رفت و آمد زیاد باید از متریال های بسیار مقاوم و پایدار برای فضاهای داخلی استفاده کنند.
انتخاب رنگ باید براساس نوع فعالیت یک فضای تجاری و سبک طراحی انتخاب شود. در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان تجاری باید بخش هایی مثل ویترین، پله برقی، فضاهای خدماتی مختلف مثل کافی شاپ و رستوران، لابی، فضای نگهبانی و لابی من، تابلوها و مجسمه ها و کلیه المان های تزیینی به خوبی طراحی و ساخته شوند. طراحی و دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری باید نورگیری و نورپردازی حرفه ای داشته باشند. همچنین براساس نوع فعالیت ساختمان تجاری و میزان رفت و آمد، درب های ورود و خروج مناسب باید طراحی شوند و مکان قرارگیری آنها دقیق انتخاب گردند.
یکی دیگر از نکات بسیار مهم در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری، تعیین مسیر حرکت است. پس از مشخص کردن کلی فضاها، مسیر حرکت مشتری باید براساس شمای کلی طرح مشخص گردد و به نوعی مسیر حرکت باید از پیش تعیین شده و کنترل شده باشد. غرفه ها و مغازه های داخل ساختمان های تجاری باید براساس نوع محصولی که به فروش می رسد طراحی شوند تا جذابیت و کارایی آنها از دست نرود.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی:

آرایشگاه زنانه یکی از حساس ترین مشاغل است چرا که مشتریان آن در درجه اول به زیبایی دکوراسیون اهمیت می دهند و مستقیما روی احساس رضایت آنها تأثیر می گذارد. طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه باید به گونه ای باشد که استرس را کاملا دور کرده و حس خوب منتقل کند. رنگی که برای این فضا استفاده می شود معمولا ترکیب دو رنگ متضاد یا رنگ های روشن مثل سفید با رگه های صورتی و بنفش یا هر رنگ شاد دیگری است.
برای طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی از نورپردازی و نور طبیعی و همچنین ترکیب این دو با آینه کاری نباید غافل شد چرا که روشنایی محیط در رضایت مشتریان تأثیر زیادی دارد. نوع سبک باید از همان ابتدا مشخص شود تا نوع متریال، جزئیات و ریزه کاری ها تعیین گردد. در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه باید دو بخش مدیریت/پذیرش و انتظار مشتری و فضای اصلی که محل ارائه خدمات است در نظر گرفته شوند. برای آرایشگاه زنانه باید فضای کافی برای تجهیزات مثل دکور سالن، میز پذیرش، سالن های مانیکور و پدیکور، کمدهای سالن، آینه ها و غیره تعبیه شود.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه:

داروخانه از بخش های بسیار مهمی هستند که در هر جامعه ای بسته به نیاز حضور آنها الزامیست. داروخانه باید به گونه ای طراحی شوند که ضمن دسترسی راحت خود پرسنل به بخش های مختلف، حس آرامش و اطمینان هم به مراجعه کنندگان منتقل کند. همچنین طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه باید شامل فضایی برای استراحت مراجعین باشد. بخش های مختلف مثل بخش پذیرش، صندوق، دریافت نسخه های بدون تجویز پزشک یا OTC و بخش کالاهای عمومی و بهداشتی از یکدیگر به خوبی مجزا شده باشند.
رنگ داروخانه ها باید حس پاکیزگی و بهداشت منتقل کنند به همین دلیل رنگ غالب سفید بوده و با رنگ های شاد و خاصی مثل سبز، فیروزه ای و غیره تکمیل می شوند. نورپردازی در این فضا مستقیما روی میزان انرژی کارکنان تأثیر دارد و باید در طول روز کل روشنایی فضا با نورگیری طبیعی تأمین شود. در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه باید به گونه قفسه بندی انجام شده باشد که دسترسی به هر محصول و دارو به راحتی و در سریعترین زمان ممکن شود.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلافروشی:

طلا فروشی ها جزو فروشگاه های لوکس و درجه یک محسوب می شوند که عمده مشتریان آنها خانم ها هستند بنابراین باید به زرق و برق و زیبایی آنها بیش از پیش اهمیت داد. دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی باید به گونه ای باشد که در همان نگاه اول توجه خانم ها را به خود جلب کند که از یک ویترین زیبا و کاربردی و حرفه ای شروع شده و تا بخش های مختلف دکوراسیون داخلی را شامل می شود.
طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی باید با حفظ امنیت بالا در بخش ویترین و پیشخوان همراه باشد و ارتفاع پیشخوان باید بیشتر از ارتفاع از سمت مشتری باشد. در طلافروشی ها باید حتما قسمتی برای استراحت مشتریان در نظر گرفته شود. نورپردازی عالی برای به رخ کشیدن زیبایی هر چه بیشتر زیورآلات و همچنین آینه کاری مناسب برای تست آنها بسیار مهم است.
متریال و رنگ های انتخاب شده برای دکوراسیون طلا فروشی باید لوکس و لاکچری بودن را مشخص کند به همین دلیل تمامی اصول طراحی دکوراسیون داخلی لاکچری را باید رعایت کرد. بخش بندی فضاهای مختلف دکور، پیشخوان و ویترین برای سلیقه ها و سنین مختلف یکی از حرفه ای ترین اصول طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی است تا خانم ها بهتر بتوانند زیورآلات مناسب خود را پیدا کنند.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ:

یکی از رایج ترین اشکالاتی که در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ به چشم می خورد عدم توجه به سبک، زیبایی شناختی و نورپردازی و انتخاب رنگ است. این اشکال از جایی نشأت می گیرد که تمامی کارفرما تصور می کنند تنها رمز موفقیت آنها استخدام سرآشپز حرفه ای و منو غذایی متفاوت و کیفیت عالی است. این در حالی است که مشتریان ابتدا جذب نما و طراحی داخلی و زیبایی آن می شوند و سپس منو شما را می بینند و طعم غذای شما را تست می کنند.
اولین نکته مهم در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ و رستوران مشخص کردن سبک مدرن و کلاسیک و یا سنتی آن است. با مشخص کردن نوع سبک روش طراحی دکوراسیون هم تعیین می شود. در طراحی داخلی رستوران و کافی شاپ باید بخش ورودی بسیار جذاب باشد. رنگ دکور متناسب با نوع فعالیت رستوران و کافی شاپ یا اسم آن انتخاب شود به عنوان مثال رستوران کاکتوس باید با دکور سبز رنگ پرزنت شود و یا رستورانی با غذاهای دریایی رنگ سفید و آبی را می پذیرد.
هر چقدر در نورپردازی قوی و نورگیری بالای رستوران باید دقت به خرج دهید، برای کافی شاپ حساسیت وجود ندارد چرا که اوج فعالیت از نیمه شب شروع شده و نورگیری چندان معنایی ندارد ضمن اینکه کافی شاپ ها بیشتر مناسب جوانان بوده و فضای رمانتیک با نور کم بیشتر مورد پسند است. بخش بندی دقیق فضاهای رستوران و کافی شاپ به ارائه هر چه بهتر خدمات کمک زیادی می کند. محل فعالیت سرآشپزها بهتر است با پارتیشن شیشه ای جدا شده باشد تا حس اعتماد در مشتریان ایجاد کند. در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ توجه به تزیینات دیوار و سقف بسیار اهمیت دارد و باید فضایی آرامش بخش ایجاد کنید. وسایل دکوری و تزییناتی و تابلوهای هنری برای دکوراسیون داخلی کافی شاپ یک ضرورت محسوب می شوند ولی برای دکوراسیون داخلی رستوران الزامی وجود ندارد.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی و استودیو:

آتلیه عکاسی و استودیو محلی است که خاطرات خوب و لحظه های شیرین را برای ما ثبت می کند بنابراین باید دکوراسیون داخلی آن به گونه طراحی شده باشد که از همان بدو ورود انرژی مثبت و حس خوب منتقل کند. هر چقدر دکوراسیون داخلی استودیو و آتلیه عکاسی حرفه ای تر طراحی شده باشد، جدیت کاری و تسلط شما بر روی اصول روانشناسی را بیشتر نشان می دهد. فرقی نمی کند آتلیه عکاسی و استودیو مخصوص کودکان باشد یا بزرگسالان و حتی برای مراسم عروسی، همه نکات و اصول مهم باید رعایت شوند.
در طراحی دکوراسیون آتلیه عکاسی باید برخلاف سایر مشاغل، روی نورپردازی داخلی تمرکز داشته باشید و نورگیری فضای عکاسی مهم نیست. هارمونی رنگ و سبک انتخاب شده به همراه دیزاین دیوار و سقف بسیار مهم است. همچنین باید بخشی مخصوص انتظار همراهان در نظر گرفته شود. بخش بندی فضاهای مختلف مثل پذیرش و محل مخصوص عکسبرداری و اتاق پرو باید کاملا مشخص باشد. برای تزیین دیوارها می توانید از تابلو پروژه های عکاسی قبلی و افتخارات خود استفاده کنید.
اگر آتلیه عکاسی کودک دارید باید روی رنگ های شاد و مناسب کودکان تمرکز داشته باشید ولی برای بزرگسالان رنگ های شاد و جدی و یا ترکیبی از آنها بسته به نوع فعالیت مناسب است. محل قرارگیری دقیق تجهیزات روشنایی و بخش بندی فضاهایی که هر یک پس زمینه اختصاصی برای عکاسی دارند نه تنها به کیفیت کار آتلیه عکاسی و استودیو شما کمک می کند بلکه حرفه ای بودن شما را نیز می رساند. در طراحی دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی و استودیو باید به گونه ای عمل شود که امکان تغییر سریع بخش های مختلف آن بسته به نوع پروژه عکاسی وجود داشته باشد.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی فست فود:

در بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی باید به تمامی جزئیات از جمله کاربری فضا و پرسونای مشتریان، سبک طراحی و محل فعالیت دقت داشته باشید. همانطور که برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ هم گفتیم، کیفیت غذا و تنوع منو از یک طرف، زیبایی و حرفه ای بودن دکوراسیون هم از طرف دیگر در جذب و کسب رضایت مشتریان تأثیر می گذارد. طراحی دکوراسیون داخلی فست فود با نکات بسیار مهمی باید انجام شود. به عنوان مثال رنگ دکوراسیون باید از لحاظ روانشناسی تحریک کننده اشتها مثل قرمز، ایجاد کننده حس اعتماد مثل آبی یا سلامتی و ارگانیک بودن غذاها مثل سبز و حتی جدی و حرفه ای بودن مثل مشکی و طلایی باشد.
چیدمان وسایل باید به شکلی باشد که رفت و آمد را مختل نکند و در عین حال حریم خصوصی و گفتگوی مشتریان را حفظ نماید. میز و صندلی و تجهیزات باید متناسب با سبک طراحی انتخاب شوند به عنوان مثال برای طراحی دکوراسیون داخلی فست فود با سبک سنتی یا کلاسیک، تجهیزات باید چوبی باشند. نورپردازی فضا اهمیت بسیار بالایی دارد مخصوصا که اصل فعالیت و ساعت کاری از شب شروع می شود. بخش بندی دقیق در طراحی دکوراسیون داخلی فست فود الزامیست و باید بخش ورودی از بخش انتظار و سرو غذا و همچنین پیشخوان و کانتر جدا باشد. همچنین جداسازی بخش خانواده از سایر قسمت ها حرفه ای بودن و احترام به مشتریان را نشان می دهد.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی مغازه گل فروشی:

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه گل فروشی جایی که مردم به بهانه های مختلف و مناسبت های گوناگون، گل می خرند چیزی فراتر از نشان دادن گل و گیاهان مختلف است. برای طراحی این فضا باید به گونه ای عمل کنید که در همان نگاه اول مشتری را جذب کند و مطمئن شود که گل و گیاه مورد نیازش را با بهترین کیفیت از مغازه شما خواهد خرید. برای طراحی دکوراسیون داخلی مغازه گل فروشی باید به گونه ای عمل کنید که هم گل و گیاهان و هم ظروف و گلدان ها و بسته بندی ها و غیره مجزا و قابل تشخیص باشند و انتخاب از بین آنها ساده شود.
طراحی فضا باید به شکلی انجام شود که مشتریان در هنگام رفت و آمد با گیاهان و گل ها تماس پیدا نکنند و محل عبور و مرور حداقل 2 نفر در کنار هم وجود داشته باشد. دکوراسیون داخلی مغازه گل فروشی باید بخشی مجزا برای میز کار و تزیین گل و گیاهان داشته باشد. تجهیزات مختلف مثل دستگاه های مه پاش و رطوبت ساز، کولر گازی و آفت کش ها به خوبی در جای مناسب قرار گرفته باشند. در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه گل فروشی می توانید قفسه ها را براساس کشور بومی گل و گیاهان یا خانواده مشترک و حتی مناسبت های مشابهی که از آنها استفاده می شود، مصنوعی و طبیعی بودن گل ها، تقسیم بندی کنید. تمیزی و خلوت بودن فضا که ناشی از طراحی دقیق و کاربردی است بسیار اهمیت دارد. نورپردازی مناسب و حرفه ای، ترکیب رنگ دکوراسیون به گونه ای که زیبایی گل ها را تحت تأثیر قرار ندهد فوق العاده مهم است.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی باشگاه بدنسازی:

امروزه توجه به ورزش و سلامتی بیشتر شده و تمامی افراد به سالن های ورزشی، باشگاه بدنسازی و یا کلاس های ورزشی مراجعه می کنند. باشگاه بدنسازی باید به گونه ای دکوراسیون آن طراحی شده باشد که در عین زیبایی و جذابیت، کلیه فضاهای آن کاربردی باشند. با توجه به اینکه در کشور ما سانس آقایان و خانم ها جداگانه است در مواردی که هر دو در یک باشگاه ورزش می کنند باید در دکوراسیون داخلی باشگاه بدنسازی یا سالن ورزشی به سلیقه هر دو توجه شود.
مهمترین نکاتی که در طراحی دکوراسیون داخلی باشگاه بدنسازی و سالن ورزشی باید رعایت شوند عبارتند از، نورگیری مناسب و نورپردازی عالی برای دستگاه ها و فضاهای مختلف ورزشی، بخش بندی فضا براساس نوع دستگاه های ورزشی که این مورد باید با مشورت مربی بدنساز انجام شود، در نظر گرفتن فضای کافی برای کار با هر دستگاه، محل مخصوص استراحت ورزشکاران، فضایی برای قفسه ها و نگهداری وسایل (رختکن) و همینطور قسمتی مخصوص میز پذیرش و نظارت مربیان بدنساز است. علاوه بر این موارد در طراحی دکوراسیون داخلی باشگاه بدنسازی باید سیستم تهویه قدرتمند، آینه های مختلف، رنگ های تیره برای دکوراسیون و کفپوش های نرم و مناسب نیز باید در نظر گرفته شود.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی املاک:

خودتان را به جای مراجعه کنندگان بگذارید، املاکی که دکوراسیون شیک و زیبایی داشته باشد را انتخاب می کنید یا املاکی که مغازه قدیمی با دکور بسیار نامناسب داشته باشد؟ خودبخود املاکی که دکوراسیون امروزی و مدرن دارد و بسیار چشمگیر است شما را جذب خواهد کرد و به آن اعتماد می کنید. بنابراین در درجه اول باید به فکر طراحی دکوراسیون داخلی مغازه املاکی خودتان باشید و پس از آن فایل های مختلف برای فروش، رهن و اجاره بگیرید.
رنگی که برای دکوراسیون مغازه املاکی انتخاب می کنید نباید تیره باشد و تا حد امکان باید از بین رنگ های روشن، رنگ هایی که آرامش و اطمینان ایجاد می کنند انتخاب نمایید. فضایی مخصوص نگهداری وسایل و فایل های مختلف داشته باشید و روی هم تلنبار نکنید. از شلوغ کردن محیط پرهیز کنید. کاغذ دیواری صرفا از نوع پوستر دیواری با یک طرح جذاب و مرتبط باشد. متریالی که برای دکوراسیون داخلی مشاور املاک انتخاب می کنید از لحاظ رنگ و متریال با نمای خارجی ست باشد. فضای استراحت مراجعه کنندگان بسیار مهم است تا هم فضای کافی برای مراجعه کنندگان وجود داشته باشد و هم اگر مشاوره ملکی چندین ساعت طول کشید، احساس خستگی نکنند. نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی املاک در حفظ انرژی و زیبا به نظر رسیدن محیط تأثیر زیادی دارد بنابراین از این مورد نباید غافل شد.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی تالار عروسی:

تالارها و سالن های عروسی که امروزه به دلیل کوچکتر شدن فضای منزل و رواج آپارتمان نشینی به مکانی برای برگزاری جشن عروسی به جای خانه ها تبدیل شده، محل رخداد یکی از مهمترین اتفاقات زندگی افراد است. بنابراین معماری و دکوراسیون داخلی تالار عروسی باید بسیار حرفه ای و اصولی انجام شود. برخی از نکات بسیار مهمی که طراحی دکوراسیون داخلی سالن عروسی یا تالارها باید در نظر گرفت، ایجاد فضای کافی برای مهمان ها و پذیرایی مناسب به همراه فضای مجزا برای قرارگیری ماشین ها در فضای بیرون است.
محل رقص باید در سالن عروسی مجزا باشد و معمولا فضایی تا 100 متر مربع کافیست اما مکان آن باید در جایی باشد که همه مهمانان حاضر به آن دید کافی پیدا کنند بنابراین به شکل سکو طراحی می شود. محل نشستن عروس و داماد باید کاملا مجزا ولی با دید کامل نسبت به مهمانان حاضر در سالن یا تالار باشد. نورپردازی حرفه ای و اصولی یکی از مهمترین نکات طراحی دکوراسیون داخلی لوکس و لاکچری تالارهای عروسی است که اگر به درستی انجام نشود هیچ کس حاضر به برپایی مراسم نخواهد بود. تزیینات دیوار و سقف به شکل گچبری شده یا روش هایی مثل کناف و غیره از دیگر نکات طراحی داخلی دکوراسیون تالار عروسی است. رنگ های خنثی یا رنگ های تند که به خوبی با سایر فضاها ست و هماهنگ می شوند بهترین گزینه برای دکوراسیون تالار عروسی است.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی دفتر وکالت:

دفتر وکالت محلی است که افراد برای رفع مشکلات جدی خود در زمینه های مختلف به آن مراجعه می کنند و اگر نوع طراحی دکوراسیون آن نتواند با مشتری ارتباط برقرار کند و احساس امنیت و آرامش به او ندهد، با شما هم ارتباط نخواهند گرفت و همکاری شکل نخواهد گرفت. در عین حال دکوراسیون داخلی دفتر وکالت باید حرفه ای و رسمی باشد و بین این دو حالت تعادل برقرار شود.
برای دیزاین و طراحی دکوراسیون داخلی دفتر وکالت باید به استفاده از رنگ های روشن ولی رسمی و نورگیری مناسب فضا در کنار نورپردازی مناسب دقت داشته باشید. فضای مناسب برای نشستن و استراحت مراجعین در داخل و خارج از دفتر وکیل بسیار مهم است. طراحی کتابخانه ای با کتاب های مختلف در زمینه کاری خود اعتماد و حرفه ای بودن را به رخ می کشید. اکسسوری ها و بخش های تزیینی کلاسیک و گرانبها پرستیژ خاصی به فضا می بخشند. یکی از نکات بسیار مهم در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر وکالت جهت گیری میز منشی نسبت به محل نشستن مراجعه کنندگان است به نحوی که روبروی هم نباشند تا احساس راحتی کنند.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی شیرینی فروشی:

شیرینی فروشی ها یا قنادی ها یکی از فروشگاه های بسیار مهم، پرکاربرد و با رفت و آمد زیاد هستند. این نوع کسب و کارها شهرت برند خود را با ارائه شیرینی ها متنوع و تازه و خوشمزه و صد البته دکوراسیون لوکس و زیبا به دست می آورند. هر چقدر طراحی دکوراسیون داخلی قنادی جذابتر و حرفه ای تر باشد، شیرینی ها و خوراکی ها بهتر جلب توجه می کنند و خیلی از افراد به همین دلیل مشتری شما خواهند شد.
اولین اصل و نکته مهم در طراحی دکوراسیون داخلی شیرینی فروشی، تعیین سبک است که قصد دارید به شیوه مدرن، سنتی یا کلاسیک کار کنید و براساس آن طرح کلی فضا را مشخص نمایید. پس از آن باید به ویترین قنادی یا شیرینی فروشی اهمیت بدهید به نحوی که هر گروه از شیرینی ها مثل تر و خشک و کیک ها در فضای مجزا قرار بگیرند و نورپردازی و خنک سازی داخل آن به شکل حرفه ای انجام شود. علاوه بر شیرینی و کیک که در داخل ویترین به فروش می رسند، انواع شکلات و وسایل تولد هم در برخی قنادی ها عرضه می شوند که در این صورت باید فضای مجزا (حتی در طبقه جداگانه) با دکور متمایز برای آنها در نظر گرفت.
قفسه یا ظرف های نگهداری آجیل هم در شیرینی فروشی ها باید جداگانه طراحی شوند و با کمی فاصله از ویترین شیرینی ها باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی شیرینی فروشی علاوه بر فضای مراجعه مشتریان، باید فضای مخصوص با دکور خاص برای محل فعالیت قنادها و کارگاه هم در نظر گرفته شود که نیاز به سیستم تهویه مناسب، نورپردازی عالی، محل نشستن و استراحت، رختکن و خدمات مختلف دارد. بهترین رنگ برای دکور قنادی، رنگ های گرم برای افزایش انرژی مثبت در افراد است. بهترین متریال برای دیوارپوش های مغازه شیرینی فروشی یا قنادی، سنگ و سرامیک هستند تا بتوان به راحتی تمیز کرد و بهداشت همیشه رعایت شود.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی عینک فروشی:

اگر تا چندین سال پیش افراد فقط به قصد خرید عینک طبی به عینک فروشی ها و متخصصین اپتومتری مراجعه می کردند امروزه همگام شدن با مد و فشن و استایل خاص و داشتن تیپ جذاب به هدف افراد اضافه شده است. بنابراین باید بتوانید با دکوراسیون جذاب محیطی بدون استرس ایجاد کنید تا افراد بتوانند با حوصله و صبر زیاد بهترین فریم و قاب عینک را بپسندند و هم اینکه سلیقه امروزی را پوشش داده و افراد مختلف را جذب کنید. بنابراین برای طراحی دکوراسیون داخلی لاکچری عینک فروشی خود باید از ترکیب ایده های بهداشتی، زیبایی شناسی، مد و فشن استفاده نمایید. اولین نکته طراحی یک ویترین عالی و جذاب با المان های دکوری و استفاده از پوستر شخصیت های معروف است و اگر عینک مخصوص کودکان می فروشید باید از شخصیت های مرتبط واقعی و کارتونی استفاده کنید.
دکوراسیون داخلی عینک فروشی باید شامل بخشی جهت نشستن همراهان و تست کامل و بدون استرس فریم های مختلف عینک همراه با آینه های سرتاسری باشد. از شکل های هندسی جذاب برای قفسه بندی عینک استفاده نمایید. برندهای مختلف را با قفسه های جدا از یکدیگر متمایز کنید. نورپردازی حرفه ای نقش بسیار مهمی دارد تا افراد بتوانند هماهنگی رنگ فریم عینک را با پوست خود تست کنند اما این نور نباید مستقیم باشد. بهترین رنگ برای طراحی دکوراسیون داخلی عینک فروشی، استفاده از رنگ های روشن و خنثی مثل سفید، کرم و خاکستری است.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی مزون عروس:

دکوراسیون داخلی مزون عروس باید بقدری زیبا و حرفه ای طراحی شود که هر کسی با دیدن دکور جذاب و زیبای آن دوباره به فکر یک مراسم عروسی بیفتد. بنابراین فقط لباس عروس شیک و بروز و نمونه های طراحی شده یونیک نیستند که نوعروسان را جذب می کند بلکه دکور شما و اینکه همه چیز در جای درست خود قرار گرفته باشند نیز تأثیرگذار است. نکات بسیار مهمی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی مزون عروس به آن دقت کنید، استفاده از رنگ های نسبتا روشن و کمی تیره است که تضاد خوبی با سفیدی لباس عروس ایجاد کنند و به خوبی آن را نشان دهند. همچنین نورپردازی عالی و قوی مشابه با شرایط سالن یا تالار عروسی هم واجب است چون باید موقع انتخاب و خرید لباس عروس به خوبی در شرایط مشابه قرار بگیرند. آینه های قدی بلند با تزیینات خاص را فراموش نکنید.
در طراحی دکوراسیون داخلی مزون عروس معمولا به ابعاد اتاق پرو دقت نمی شود. برای طراحی این اتاق علاوه بر اینکه باید سایز و ابعاد لباس عروس را در نظر بگیرید، فضایی هم برای همراهان نیاز است چون معمولا به تنهایی قادر به پوشیدن لباس نیستند. مبل و کاناپه راحتی برای استراحت همراهان نوعروسان الزامیست و باید فضایی مجزا با دید کامل برای بررسی عروس با لباس داشته باشد. میز رزرو و پذیرش هم به اندازه سایر فضاها مهم است و باید در طراحی دکوراسیون داخلی مزون عروس علاوه بر اینکه فضایی مجزا برای آن در نظر بگیرید، محل قرارگیری آن معمولا روبروی محل پرو لباس و استراحت همراهان نباشد و از طرفی مساحت کافی برای پوشش دادن چندین نفر به طور همزمان وجود داشته باشد. نحوه چیدمان لباس های عروس و اکسسوری ها بر روی رگال و پرزنت کردن آنها در دکوراسیون داخلی مزون از واجبات است که اگر رعایت نشود بدون تست کردن لباس ها از مغازه شما خارج خواهند شد.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه کامپیوتر:

امروزه وسایل دیجیتال مثل کامپیوتر و لپ تاپ به جزء جدایی ناپذیر زندگی ما تبدیل شده اند. همه ما برای انجام کارهای روزانه از وب گردی گرفته و تفریح و بازی گرفته تا خرید کالاهای ضروری از لپ تاپ و کامپیوتر استفاده می کنیم. بنابراین فروشگاه های کامپیوتر و لپ تاپ مراکز تخصصی فروش هستند که بازدیدکنندگان زیادی دارند. اصول و نکاتی که برای این فروشگاه ها استفاده می شود با مراکز تجاری همسو هستند. این نوع فروشگاه ها باید علاوه بر ارائه کالاهایی در رنج قیمتی متفاوت و متناسب با سلیقه همگان، دکور جذاب و زیبایی هم داشته باشند تا به خوبی بتوانند مشتریان را جذب کنند.
مهمترین نکاتی که برای طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه کامپیوتر باید رعایت کنید در نظر گرفتن صندلی و مبل راحتی در مکان مناسب و به تعداد کافی، نورپردازی عالی از نوع تأکیدی برای مشخص کردن قفسه مربوط به برندهای مختلف، ویترین حرفه ای برای چینش صحیح و اصولی محصولات، اگر شرکت هستید از رنگ لوگو و سازمانی خود برای رنگ دکوراسیون داخلی استفاده کنید در غیر این صورت از رنگ های روشن برای فضاهای کوچک و مدرن و رنگ های نسبتا تیره برای فضاهای بزرگتر استفاده نمایید.
برای طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه کامپیوتر می توانید دکور مجزا با پارتیشن بندی مشخص برای تیم فروش، تعمیرات، صندوق و پاسخگویی به ارجاعات در نظیر بگیرید. در فروشگاه های کامپیوتر علاوه بر فروش لپ تاپ و سیستم های کامپیوتری، لوازم جانبی مثل موس، پد، کیف لپ تاپ، قطعات کامپیوتری، کیس و غیره هم به فروش می رسند بنابراین باید با هوشمندی تمام این موارد را انتخاب کنید و کالاهای کوچکتر و قیمت مناسبتر را در ویترین پشت سر بخش فروش و صندوق بگذارید تا میزان فروش چند برابر شود.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک:

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک زنانه، مردانه و کودکانه از مهمترین پروژه های طراحی دکوراسیون داخلی است چون تنها چند ثانیه طول می کشد که نوع دکور شما تعیین کند مراجعه مشتریان منجر به فروش خواهد شد یا خیر. از طرفی فروشگاه پوشاک از معدود مراکز فروشگاهی و تجاری است که دکوراسیون داخلی آن بیشترین تأثیر را در جذب مشتریان و میزان فروش دارد.
در طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک باید به نکات و اصول بسیار مهمی توجه کرد که یکی از آنها نحوه چینش و ارائه لباس ها در برندها و مدل های مختلف و متناسب با جنسیت های گوناگون برای مشتریان است. دکوراسیون داخلی فروشگاه باید مسیر مشتری را تعیین کند تا هر فرد با هر سلیقه ای با حرفه ای گری تمام به سمت محصولات و پوشاک هایی که مدنظر دارید هدایت شود.
در طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک باید به منطقه گرم یا همان منطقه سالن در روبروی درب ورودی و منطقه سرد که محل قرارگیری تبلیغات و مانکن ها و غرفه های اطلاعاتی است دقت ویژه داشته باشید. تعداد اتاق های پرو باید متناسب با مساحت فروشگاه باشد تا هر تعداد مشتری که در مغازه حاضر شدند در صف طولانی پرو کردن لباس منتظر نمانند. اگر شرکت تولیدی پوشاک هستید، رنگ دکوراسیون داخلی باید متناسب با رنگ برند و سازمان شما باشد در غیر این صورت باید به گونه ای رنگ دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک انتخاب شود که باعث گم شدن رنگ و طرح لباس ها نشود. اگر فروشگاه پوشاک بچه گانه دارید باید منطقه بندی اصولی اعم از پسرانه و دخترانه، سایزبندی، فصل و سبک انجام دهید تا والدین به راحتی بتوانند بخش مربوط به فرزندشان را پیدا کنند.
 

• طراحی دکوراسیون داخلی مغازه موبایل فروشی:

مورد مهم بعدی در طراحی دکوراسیون داخلی مشاغل مختلف، مغازه موبایل فروشی است. این نوع مغازه ها تقریبا اصول مشابهی با طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه های کامپیوتری دارند چرا که موبایل و تبلت هم بخش جدایی ناپذیر و بسیار مهم زندگی روزمره ما هستند. بنابراین تقاضا برای خرید این وسایل زیاد است اما چرا برخی از فروشگاه های موبایل موفق نیستند؟ چون تنها بر روی یک جنبه و آن هم برندهای موبایلی مختلف تمرکز کرده اند و از اصل دکوراسیون جذاب و مشتری پسند غافل مانده اند.
اگر می خواهید از رقبا متمایز باشید باید نسبت به ضوابط دکوراسیون داخلی فروشگاه موبایل تسلط کامل داشته باشید یا حرفه ای ترین گروه معماری و دکوراسیون داخلی را استخدام کنید. مهمترین نکات برای دکوراسیون داخلی مغازه موبایل فروشی را با هم بررسی می کنیم. ویترین مغازه موبایل فروشی نماینده جزئیات داخل فروشگاه است بنابراین باید پرفروش ترین محصولات در یک ویترین زیبا با نورپردازی عالی و چیدمان حرفه ای قرار بگیرند. رنگ دکور مغازه باید به خوبی گویای همه چیز باشید.
اگر فقط موبایل های گران قیمت و لوکس می فروشید رنگ و متریال مغازه موبایل فروشی باید طلایی و سنگ باشد در غیر این صورت انتخاب های بیشتری خواهید داشت. استندهای موبایل برای تست صفحه نمایش و ویژگی ها به تعداد کافی و حداقل به تعداد برندهای موبایلی که می فروشید الزامیست. این کار یکی از اصول مهم مشتری مداری و جلب اعتماد است. فضایی برای نشستن مشتریان در نظر بگیرید چون گاهی اوقات انتخاب موبایل طول می کشد و والدین یا همراهان باید بتوانند در مکانی مناسب استراحت کنند ضمن اینکه جلوی شلوغ به نظر رسیدن فضا را هم می گیرد. طراحی دیوار و سقف با پوستر، کناف و متریال های جذاب و مدرن تأثیر زیادی در جذب مشتری شما دارد بنابراین باید خیلی حرفه ای عمل کنید. در مغازه موبایل فروشی اکسسوری و وسایل جانبی هم به فروش می رسند اما قفسه بندی و فضای فروش آنها باید کاملا مجزا باشد که معمولا در ویترین پشتی صندوق است.

 

 

هزینه های اجرایی دکوراسیون داخلی

 
راه کار هایی برای کم کردن هزینه ها وجود دارد که در ادامه به بررسی برخی از آنها میپردازیم. مواد و متریال و مصالح اولیه و هزینه اجرای کارکنان، هزینه اصلی اجرای طرح های دکوراسیون داخلی را شامل می شود.به همین دلیل باید از ابتدا ، طرحی دقیق و باجزئیات برای اجرا داشت.
 
دکوراسیون داخلی ویلای کردان(دفتر معماری آد)

استفاده از رنگ سفید در ویلا و دادن درخشندگی به آن

 
طرح دقیق و باجزئیات مثل نقشه دقیق ، میتواند از صرف هزینه های ناگهانی و یا بیهوده جلوگیری کند.با این کار به نحوی هزینه اجرایی طراحی دکوراسیون داخلی کاهش پیدا میکند،بنابر این اگر کارفرما بخواهد به تنهایی و بدون طرح دقیق ،خود طراحی دکوراسیون داخلی را اجرایی کند، باید هزینه های بیشتری بپردازد.کم کردن هزینه های اجرایی یکی از مهم ترین موارد در اجرای دکوراسیون داخلی است. 

اهمیت دکوراسیون داخلی

در گذشته شاید خیلی به طراحی دکوراسیون داخلی و به این که وسایل در یک محیط چگونه کنار هم قرار بگیرند، اهمیتی داده نمیشد اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و درک عمیق تر افراد از محیط ،به این این موضوع بیش از پیش اهمیت داده میشود.

با گذر زمان روانشناسان به این مسئله پی برده اند که طراحی دکوراسیون داخلی منزل، محیط کار، ادارات، مدارس و .... تاثیر به سزایی در رفتار و روحیه افراد دارد. همچنین پیمانکاران و ساختمان سازان به این پی برده اند که آگاهی در مورد طراحی دکوراسیون داخلی نقش به سزای در صرفه جویی فضای ساخت دارد به این صورت که، حتی اگر فضای کوچکی برای ساخت در دسترس باشد با طراحی و چیدمانی مناسب میتوان آن را به فضایی دلپذیر و زیبا تبدیل کرد.

موضوع طراحی دکوراسیون داخلی آنقدر مورد توجه قرار گرفته که به یکی از رشته های دانشگاهی هم تبدیل شده و امروزه طرفداران فراوانی هم دارد. منظور از طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد محیطی راحت و دلپذیر و استفاده بهینه از فضا است.

دکوراسیون داخلی زیبا ویلای کردان(دفتر معماری آد)

استفاده از متریال های زیبای دکوری

 

رشته طراحی دکوراسیون داخلی

در گذشته مردم با ذوق، استعداد و خلاقیت خود، منزلشان را طراحی می‌کردند و آن را می‌ساختند اما از اصول خاصی پیروی نمی‌کردند و از آنجایی که طراحی داخلی باعث رشد جامعه می‌شد، همزمان با انقلاب صنعتی، همانند بسیاری از رشته های دیگر، این رشته هم دچار تحولات بسیار بزرگی شد.

جالب است بدانید که اگر در حال حاضر از دکوراسیون داخلی خود راضی نیستید، همیشه امکان بازسازی دکوراسیون داخلی وجود دارد.

 

طراحی دکوراسیون داخلی

در سال های گذشته طراحی دکوراسیون بیشتر به سمت دکوراسیون داخلی مدرن رفته  و اکثر طراحی ها به میل سلیقه و روحیات کار فرمایان انجام شده است. استفاده از رنگ های ساده، چرم و چوب، استفاده از نور طبیعی، اتاق خواب هایی با تخت های شخصی سازی شده و ایجاد فضای باز جزو موارد اصلی طراحی در امسال به شمار می آید. از سبک های دکوراسیون داخلی برتر میتوان به سبک دکوراسیون داخلی مدرن، سبک دکوراسیون داخلی مینیمال، سبک دکوراسیون داخلی صنعتی، سبک دکوراسیون داخلی انتقالی و سبک دکوراسیون داخلی روستایی اشاره کرد.

 

دکوراسیون داخلی زیبای ویلای زمان (دفتر معماری آد)

استفاده از دیوار آجری در داخل ویلا

 

چند نکته کلی در طراحی دکوراسیون داخلی

 

• در طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا بهتر است به جای تمرکز روی همه ی دیوارها، دیواری که بیشتر در معرض دید است را متفاوت با بقیه و متناسب با بقیه اجزای مکان طراحی و تغییر داد.

• اگر محیط مورد نظر دارای چند بخش مجزا است ،بهتر است برای هراتاق رنگ و تم جداگانه در نظر بگیرید.

• فضای مورد نظر را شلوغ نکنید، وسایلی که مورد استفاده قرار نمیگیرند را تاحد امکان دور بریزید.

• در طراحی کوراسیون داخلی یک فضا خلاقیت به خرج دهید.

• استفاده بهینه از فضا هم یکی از نکات مهمی است که باید در طراحی دکوراسیون داخلی یک محیط به توجه کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی به امری ضروری برای مردم تبدیل شده است.زیرا ساکنین می خواهند در محیطی آرام باشند و از خانه خود انرژی بگیرند. یک دکوراسیون شیک و ایده آل در تقویت روحیه افراد خانه تاثیر مستقیم دارد و اعتماد به نفس آن هارا بالا می برد. امروزه با پیشرفت علم معماری، طرح های بسیار متنوعی برای علاقه مندان به دکوراسیون داخلی از جمله کلاسیک، سنتی و مدرن وجود دارد.

بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی در تهران

تمامی نکات و موارد گفته شده در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی از خانه و منزل همراه با قسمت های مختلف گرفته تا مشاغل گوناگون به صورت کلی همراه با نکات بسیار مهم بررسی شدند. طراحی دکوراسیون داخلی خانه که مستقیما با آرامش و انرژی و حوصله شما سروکار دارد بسیار مهم است و هر گونه اشتباه می تواند باعث دلزدگی شما از فضایی که در آن زندگی می کنید شود. 

گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی منزل، گروه معماری آد، با سال های فعالیت و تجربه موفق در این زمینه توانسته به بسیاری از صاحبان خانه ها و مشاغل مختلف کمک کند فضایی اصولی، کاربردی، شیک و زیبا داشته باشند. هدف ما به عنوان یک گروه طراحی دکوراسیون داخلی منزل این است که زندگی و فضای کاری حرفه ای، شیک و رویایی برای شما رقم بزنیم. طبیعتا نکات و ضوابطی که برای طراحی فضاهای مختلف باید رعایت شوند بسیار مفصل تر از توضیحات داده شده است. شما می توانید با دریافت مشاوره رایگان و توضیحات در خصوص روند کاری و هزینه های طراحی دکوراسیون داخلی ویلایی و آپارتمان و ساختمان های تجاری و اداری مختلف با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ثبت نظر

شماره تماس تنها برای ارتباط با شماست و در سایت منتشر نخواهد شد

 • comment author
  فردین احمدی راد
  31 تیر 1401

  سلام یه خونه دوبلکس با متراژ هر طبقه 120متر در مجموع 240متر تازه ساخت دوست دارم طراحی داخلی شیک داشته باشم لطفاً ممنون میشم راهنمایی کنین

 • comment author
  آدر سعیدلو
  17 تیر 1401

  سلام اپارتمان ۲۰۰ متری دارم نیخواهم خیلی ساده و شیک طراحی شود. ممنون


  comment author ali
  13 اردیبهشت 1402

  سلام لطفا با ما تماس بگیرید.

 • comment author
  ماهرخ امین
  17 تیر 1401

  سلام یه واحد 147 متری دارم که میخوام ساده و شیک و کاربردی دیزاین بشه. ممنون میشم راهنمایی کنید


  comment author ali
  13 اردیبهشت 1402

  دوست عزیز لطفا با ما تماس بگیرید.


  comment author ali
  13 اردیبهشت 1402

  دوست عزیز لطفا با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

اگر در این مورد سوالی دارید...
امروزه اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی به دلیل تأثیر مستقیم آن بر روی رفتار و روحیه افراد، بهره وری و راندمان کاری و همچنین حس نشاط و دلپذیر ساختن فضای زندگی و محل کار و استفاده بهینه تر از فضا بیش از پیش مشخص شده است.
استفاده از رنگ های شاد، روشن و خنثی، الگوهای عمودی برای بلندتر نشان دادن سقف یا افقی برای بزرگتر نشان دادن فضا، نورگیری عالی فضاها از پنجره، جداسازی حمام و سرویس بهداشتی با پارتیشن های مات و سکوریت به جای طراحی جداگانه، استفاده از وسایل چند منظوره مثل تخت و مبلمان تاشو، مبلمان ال شکل برای پذیرایی، استفاده از فضای زیر پله و غیره از مهمترین نکات طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک است.
در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری و اتاق های کار باید به دکوراسیون متفاوت دفتر مدیریت نسبت به سایر فضاها دقت داشت. استفاده از پارتیشن ها به جای اتاق بندی، مرزبندی های مشخص برای افزایش بهره وری، استفاده از رنگ های سازمانی در طراحی داخلی، در نظر گرفتن فضاهای مجزا و کافی برای استراحت و سرو ناهار و گفتگوهای کاری و جلسات، طراحی سقف و دیوار با متریال های مقاوم و در نظر گرفتن سبک واحد برای کل فضاها از مهمترین نکات هستند.
فضاها و ساختمان های تجاری مثل فروشگاه ها و مراکز خرید زنجیره ای و غیره حساسیت بالایی دارد. در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری باید به استفاده از متریال های مقاوم برای کفپوش و دیوارها، انتخاب سبک مناسب با توجه به کاربری فضا، در نظر داشتن فضاهای خدماتی مثل کافی شاپ و رستوران، فضای نگهبانی و لابی، تعیین محل دقیق اکسسوری ها و المان های تزیینی و غیره از مهمترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان های تجاری است.

آخرین مقالات

از طراحی و چیدمان
زیباترین خانه های ایران ادامه مطلب
سریع ترین روش ساخت ساختمان در ایران ادامه مطلب
معماری پست مدرن چیست ادامه مطلب
اطراف تهران کجا زمین بخریم ادامه مطلب
بهترین شهرک های شمال ادامه مطلب
طراحی ویلا لوکس و لاکچری ادامه مطلب
طراحی معماری چیست؟ ادامه مطلب
سبک مینیمال چیست؟ ادامه مطلب
برج های تهران ادامه مطلب
طراحی ویلا تریبلکس ادامه مطلب