طراحی دکوراسیون داخلی

یکی از مهم ترین نکات برای درک دکوراسیون داخلی ،شناخت سبک های آن است.در اولین مرحله باید با کارفرما صحبت کرد تا متوجه شد سلیقه ایشان چیست و چه سبک هایی را میپسندند.در همین مورد باید گفت امروزه سبک کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن،جزو پرطرفدار ترین سبک ها در بین مردم هستند.
از همین بخش خدمات طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

بنابرین اولین قدم ، صحبت با کارفرما و فهمیدن صحیح سبک معماری موردنظرشان است. این که کارفرما چه سبکی را میپسندد یا از کدام رنگ و جلوه های بصری برای هماهنگی بیشتر با طراحی داخلی، لذت میبرد تازه شروع کار است.در ادامه نکات معماری طراحی و دیزاین دکوراسیون داخلی که باید نسبت به علایق و سبک موردنظر کارفرما طراحی شود را بررسی میکنیم. در نهایت این کار باعث میشود طراحی درست ،با ترکیب قوانین و نکات معماری با سلیقه کارفرما داشته باشیم.

از جمله نکات مهمی که باید در نظر داشت، هزینه های طراحی دکوراسیون داخلی است.به طور مثال سبک های کلاسیک به دلیل داشتن جزئیات بیشتر و نیاز به تجهیزات و ابزار آلات بروز و پیشرفته، هزینه اجرایی بالایی نسبت به سبک مدرن دارد به همین دلیل باید تمامی نکات در مورد هزینه های احتمالی و اجرایی با کارفرما در میان گذاشته شود.
 

هزینه های اجرایی دکوراسیون داخلی

 
راه کار هایی برای کم کردن هزینه ها وجود دارد که در ادامه به بررسی برخی از آنها میپردازیم. مواد و متریال و مصالح اولیه و هزینه اجرای کارکنان، هزینه اصلی اجرای طرح های دکوراسیون داخلی را شامل می شود.به همین دلیل باید از ابتدا ، طرحی دقیق و باجزئیات برای اجرا داشت.
 
دکوراسیون داخلی ویلای کردان(دفتر معماری آد)
استفاده از رنگ سفید در ویلا و دادن درخشندگی به آن
 
طرح دقیق و باجزئیات مثل نقشه دقیق ، میتواند از صرف هزینه های ناگهانی و یا بیهوده جلوگیری کند.با این کار به نحوی هزینه اجرایی طراحی دکوراسیون داخلی کاهش پیدا میکند،بنابر این اگر کارفرما بخواهد به تنهایی و بدون طرح دقیق ،خود طراحی دکوراسیون داخلی را اجرایی کند، باید هزینه های بیشتری بپردازد.کم کردن هزینه های اجرایی یکی از مهم ترین موارد در اجرای دکوراسیون داخلی است. 

اهمیت دکوراسیون داخلی

در گذشته شاید خیلی به طراحی دکوراسیون داخلی و به این که وسایل در یک محیط چگونه کنار هم قرار بگیرند، اهمیتی داده نمیشد اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و درک عمیق تر افراد از محیط ،به این این موضوع بیش از پیش اهمیت داده میشود.

با گذر زمان روانشناسان به این مسئله پی برده اند که طراحی دکوراسیون داخلی منزل، محیط کار، ادارات، مدارس و .... تاثیر به سزایی در رفتار و روحیه افراد دارد. همچنین پیمانکاران و ساختمان سازان به این پی برده اند که آگاهی در مورد طراحی دکوراسیون داخلی نقش به سزای در صرفه جویی فضای ساخت دارد به این صورت که، حتی اگر فضای کوچکی برای ساخت در دسترس باشد با طراحی و چیدمانی مناسب میتوان آن را به فضایی دلپذیر و زیبا تبدیل کرد.

موضوع طراحی دکوراسیون داخلی آنقدر مورد توجه قرار گرفته که به یکی از رشته های دانشگاهی هم تبدیل شده و امروزه طرفداران فراوانی هم دارد. منظور از طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد محیطی راحت و دلپذیر و استفاده بهینه از فضا است.

دکوراسیون داخلی زیبا ویلای کردان(دفتر معماری آد)
استفاده از متریال های زیبای دکوری

 

رشته طراحی دکوراسیون داخلی

در گذشته مردم با ذوق، استعداد و خلاقیت خود، منزلشان را طراحی می‌کردند و آن را می‌ساختند اما از اصول خاصی پیروی نمی‌کردند و از آنجایی که طراحی داخلی باعث رشد جامعه می‌شد، همزمان با انقلاب صنعتی، همانند بسیاری از رشته های دیگر، این رشته هم دچار تحولات بسیار بزرگی شد.

جالب است بدانید که اگر در حال حاضر از دکوراسیون داخلی خود راضی نیستید، همیشه امکان بازسازی دکوراسیون داخلی وجود دارد.

 

طراحی دکوراسیون داخلی

در سال های گذشته طراحی دکوراسیون بیشتر به سمت دکوراسیون داخلی مدرن رفته  و اکثر طراحی ها به میل سلیقه و روحیات کار فرمایان انجام شده است. استفاده از رنگ های ساده، چرم و چوب، استفاده از نور طبیعی، اتاق خواب هایی با تخت های شخصی سازی شده و ایجاد فضای باز جزو موارد اصلی طراحی در امسال به شمار می آید. از سبک های دکوراسیون داخلی برتر میتوان به سبک دکوراسیون داخلی مدرن، سبک دکوراسیون داخلی مینیمال، سبک دکوراسیون داخلی صنعتی، سبک دکوراسیون داخلی انتقالی و سبک دکوراسیون داخلی روستایی اشاره کرد.

 

دکوراسیون داخلی زیبای ویلای زمان (دفتر معماری آد)
استفاده از دیوار آجری در داخل ویلا

 

چند نکته کلی در طراحی دکوراسیون داخلی

 

در طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا بهتر است به جای تمرکز روی همه ی دیوارها، دیواری که بیشتر در معرض دید است را متفاوت با بقیه و متناسب با بقیه اجزای مکان طراحی و تغییر داد.

اگر محیط مورد نظر دارای چند بخش مجزا است ،بهتر است برای هراتاق رنگ و تم جداگانه در نظر بگیرید.

فضای مورد نظر را شلوغ نکنید، وسایلی که مورد استفاده قرار نمیگیرند را تاحد امکان دور بریزید.

در طراحی کوراسیون داخلی یک فضا خلاقیت به خرج دهید.

استفاده بهینه از فضا هم یکی از نکات مهمی است که باید در طراحی دکوراسیون داخلی یک محیط به توجه کنید.

 

جمع بندی

طراحی دکوراسیون داخلی به امری ضروری برای مردم تبدیل شده است.زیرا ساکنین می خواهند در محیطی آرام باشند و از خانه خود انرژی بگیرند. یک دکوراسیون شیک و ایده آل در تقویت روحیه افراد خانه تاثیر مستقیم دارد و اعتماد به نفس آن هارا بالا می برد. امروزه با پیشرفت علم معماری، طرح های بسیار متنوعی برای علاقه مندان به دکوراسیون داخلی از جمله کلاسیک، سنتی و مدرن وجود دارد.

 

 

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند