ساخت و ساز

مدیریت ساخت نقش بسیار مهمی در ساخت پروژه های ساختمانی بزرگ که دارای مشکلات فراوانی هستند دارد و به طور قابل توجهی تاخیرها و هزینه های مازاد احتمالی را کاهش می دهد. قابل ذکر است که مدیریت ساخت یکی از شاخه های پرطرفدار رشته مهندسی عمران است.

از همین بخش

ثبت نظر

شماره تماس تنها برای ارتباط با شماست و در سایت منتشر نخواهد شد

سوالات متداول

اگر در این مورد سوالی دارید...
مدیریت ساخت به انجام فعالیت هایی مثل برنامه ریزی، هماهنگی و کنترل پروژه از آغاز تا انتهای آن و همچنین بررسی عوامل کیفی و ایمنی کارکنان گفته می شود.
مدیریت هزینه ها، تضمین کیفیت، نظارت دقیق بر قراردادها و مفاد آن، مدیریت ایمنی، انجام ارتباطات و بررسی صحت و اعتبار مجوزها و مدارک از جمله وظایف مدیریت طرح و ساخت و ساز است.
پروژه های معماری بسته به نوع آن شامل فعالیت های مختلفی هستند که هر یک به دانش و علم تخصصی نیاز دارند. همچنین برنامه ریزی برای این فعالیت ها و پیش بینی خطرات و ریسک ها نیاز به مدیریت و کنترل ویژه دارد. به همین دلیل مدیریت ساخت و ساز الزامیست.
مدیران ساخت و ساز می توانند رابط بین کارکنان و مدیران باشند، ریسک و خطرات را پیش بینی کرده و کنترل کنند، اهداف کوچک و بزرگ ترسیم کرده و پروژه را در راستای رسیدن به آن رهبری کنند و همچنین مفاد هر قرارداد را با توجه به شرایط موجود تنظیم کنند.

آخرین مقالات

از طراحی و چیدمان
زیباترین خانه های ایران ادامه مطلب
سریع ترین روش ساخت ساختمان در ایران ادامه مطلب
معماری پست مدرن چیست ادامه مطلب
اطراف تهران کجا زمین بخریم ادامه مطلب
بهترین شهرک های شمال ادامه مطلب
طراحی ویلا لوکس و لاکچری ادامه مطلب
طراحی معماری چیست؟ ادامه مطلب
سبک مینیمال چیست؟ ادامه مطلب
برج های تهران ادامه مطلب
طراحی ویلا تریبلکس ادامه مطلب