طراحی داخلی

طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون به شکل حرفه ای ارتباط مستقیم با آرامش و رفاه ساکنین دارد. از نظر مهندسین و متخصصین گروه معماری آد، یک طراح داخلی حرفه ای باید تسلط کامل نسبت به تمامی دانش روز دنیا و سبک های معماری مختلف داشته باشد و تمامی قوانین طراحی داخلی را رعایت کند و طرح نهایی را به سلیقه کارفرما نزدیک کند.

از همین بخش

طراحی داخلی

 

 

 

 

چرا طراحی داخلی 

توجه به طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون مطلب بسیار مهم و ضروری است که باید به عنوان یک علم درآمیخته با هنر مورد تحقیق و مطالعه قرار گیرد. چراکه بدون شک فضایی آرام و دل انگیز برای استراحت می تواند کمک بسیارخوبی به حفظ تعادل ذهنی و آرامش روحی ما کند.

در این مقاله قصد داریم به ساده ترین تعریف ممکن، مطلبی کوتاه در رابطه با طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی ،شرح داده و شما را با برخی ویژگی ها و مهارت های طراحان داخلی آشنا کنیم. 

طراحی داخلی به سبک مدرن

نمونه ای از طراحی داخلی ویلای سفید توسط گروه معماری آد

 

در ادامه به توضیح موارد پرداخته میشود:

• تعریف طراحی داخلی 

• به چه کسی طراح داخلی میگویند

• وظایف طراح داخلی چیست

• دکوراسیون داخلی چیست

• قوانین طراحی داخلی چیست 

 

طراحی داخلی چیست؟

طراحی داخلی یا (Interior design)، هنر یا پروسه طراحی فضاهای داخلی است که بیشتر فضاهای بیرونی یک اتاق یا ساختمان را شامل می‌شود. انجام طراحی داخلی فقط برای خانه های بزرگ و لوکس نیست، بلکه برای تمامی خانه ها با هر نوع درآمدی میشه انجام داد. درواقع طراحی داخلی، هنر و علم درک رفتار افراد است، تا به خلق فضاهای کاربردی داخل یک ساختمان منجر شود.

در این که شما فرد با سلیقه ای هستید شکی نیست اما طراحان داخلی، تخصص و استعدادو ویژگی های خاصی برای به اجرا در آوردن نظر کارفرما به بهترین نحو دارند. با مراجعه به طراحان داخلی و دکوراتورها از هزینه های اشتباه و وقتگیر جلوگیری کنید و از زیبایی دکوراسیون منزل تان مطمئن باشید.

درواقع هدف اصلی طراحی داخلی، بهینه سازی فضا در کنار زیبایی آن است که با رعایت کردن یکسری از اصول، بایدها و نبایدها فضایی مملو از آراستگی و راحتی را به ارمغان می آورد. طراحی داخلی، فرآیند طراحی کامل نمای داخلی یک فضا، با در نظر داشتن مواردی مثل طراحی کف، پنجره‌ها، درها، دیوارها، نورپردازی، اثاثیه و دیگر بخش های آن است. 

میتوان اینطور گفت که طراحی داخلی، ترکیبی از هنر و مهندسی است و هدف از هنر طراحی داخلی، معمولا برای فراهم کردن محیطی راحت و از منظر زیبایی‌شناسی دلپذیر است که بتواند انتظارات کار فرمارا  را برآورده ‌کند.

طراحی داخلی ویلای نت (دفتر معماری آد)

نمونه از نور پردازی زیبا در طراحی داخلی ویلا

 

به چه کسی طراح داخلی میگویند

اولین نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که طراح داخلی باید از مهارت کافی برخوردار باشد تا محیط داخلی که خلق می‌کند؛ کاربردی، ایمن و منطبق با کدهای ساختمان، قوانین و نیازها باشد. تحقق این ویژگی‌ها در گرو انتخاب مبلمان و اعمال دانش طراحی جهت بهبود نقشه ساختمان، رنگ،بارهای اشغالی و قواعد طراحی بادوام قرار می‌گیرد.یک طراح داخلی باید آگاهی خوبی نسبت به رشته های دیگر از جمله معماری، دکوراسیون و ... داشته باشد.

شرکت های طراحی داخلی چه خدماتی ارائه می کنند؟

شرکت های فعال در زمینه طراحی داخلی ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری بسته به نوع پروژه خدمات مختلفی ارائه می کنند. خدماتی که این شرکت ها ارائه می دهند به طور کلی در تعریف حوزه طراحی داخلی گنجانده شده که بسته به نوع کاربری ساختمان به شکل اختصاصی انجام می پذیرد.

خدمات دفتر معماری طراحی داخلی آد شامل انجام طراحی برای ساختمان های اداری و شرکت ها، ساختمان های مسکونی نظیر ویلایی، آپارتمان و ملک شخصی، طراحی هتل ها و مغازه های مختلف، مراکز خرید و آموزشی، مراکز بهداشتی و درمانی نظیر کلینیک ها و بیمارستان ها و غیره هستند.

از خدمات ویژه گروه مهندسی طراحی آد این است که در پروژه های طراحی به عوامل مختلف مثل اقلیم و شرایط محیط زیست، بودجه و نیاز کارفرما، سبک های طراحی داخلی و تناسب آن با محیط اطراف و خواسته های مطرح شده و غیره توجه ویژه می شود.

شرکت های بزرگ معماری و طراحی داخلی ساختمان نظیر گروه معماری آد وظیفه طراحی داخلی ساختمان های مختلف بر عهده تیم حرفه ای و متخصص و نه فقط یک شخص خاص است. بنابراین ایده های مختلف تجمیع شده و بهترین نوع طراحی انجام خواهد شد.

شما می توانید در خصوص دریافت مشاوره رایگان بابت نوع خدمات شرکت طراحی داخلی ساختمان آد و همچنین جزئیات پروژه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چنانچه با شرح وظایف یک دکوراتور و طراح داخلی آشنایی ندارید توصیه می کنیم مطلبی که در خصوص تفاوت دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی نوشته شده را حتما مطالعه کنید.

طراحی داخلی ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری

درادامه با برخی از وظایف طراح داخلی آشنا میشوید:

• ملاقات با کارفرما برای آگاهی از نیازها و نظرات آنها

• ایجاد طرح هایی مطابق با نیاز، بودجه و نوع ساختمان کارفرما

• تهیه و آماده سازی طرح اولیه برای نشان دادن به کارفرما

• مشاوره دادن به کارفرما در خصوص رنگ ها،جنس پارچه ها، وسائل و مبلمان

• ایجاد طرح های نهایی و رندرگیری با کمک برنامه های روزدنیا 

• تعیین کردن زمان بندی و تخمین هزینه های پروژه

• تهیه مبلمان، پارچه ها، کف پوش ها و پوشش دیوار ها در صورت لزوم

• نظارت بر نصب و اجرای دقیق و صحیح طرح ها

• بازدید از پروژه

نکته ای که میتوان به آن شاره کرد این است که بیشتر طراحان داخلی، معمولا افرادی را برای انجام کارها در ساختمان ها استخدام می کنند و خود بر آنها نظارت دارند.

طراحی داخلی زیبای ویلای یار(دفتر معماری آد)

دکوراسیون داخلی اتصالی است بین دو علم معماری و طراحی داخلی

 

دکوراسیون داخلی چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی اتصالی است بین دو علم معماری و طراحی داخلی. این رشته مانند علم معماری با ساختمان و عناصر اجزاء تشکیل دهنده آن ارتباط دارد و همانند طراحی داخلی بر فضای داخلی تمرکز دارد.به صورت کلی هم علم دکوراسیون داخلی یعنی هماهنگ سازی اشیا برای به جلوه درآوردن رنگ ها اثاثیه در یک اتاق یا ساختمان به صورت خاص و هنرمندانه.

 

قوانین طراحی داخلی چیست ؟

میدانید که طراحی داخلی یکی از شاخه های معماری می باشد. میتوان گفت بهترین طراحی داخلی را ساختمان هایی تشکیل می دهند که میان عناصر تشکیل دهنده شان ناهمخوانی وجود نداشته باشد.

به دلیل پیشرفت روز افزون علم و پیچیدگی تکنولوژی ممکن نیست یک طراح یا معمار بتواند در تمام جنبه های ساختمانی و برنامه ریزی متخصص باشد، به همین دلیل ضروری است که متخصص ها به صورت گروهی و در ارتباط با یکدیگر با دانش کافی در جهت رسیدن به هدفی مشترک همکاری کنند،در این صورت است که معمار میتواند بر روی طراحی کلی بنا تمرکز کند و طراح داخلی هم به جنبه های دقیق مقیاس طراحی، زیباشناسی خاص و کاربردی و پرسش های روانشناختی و شخصیت و ویژگی فضا بپردازد. 

طراحی داخلی زیبای پروژه نت(دفتر معماری آد)

نمونه ای از استفاده پله های مدرن و زیبا در طراحی داخلی

 

براساس معنی درج شده در لغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از: «هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه». بر این اساس همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل‌ مان فکر می‌کنیم، درواقع داریم کار یک دکوراتور را انجام میدهیم. با همه این توضیحات، طراحی و دکوراسیون داخلی مانند سایر هنرها، دارای سبک و ریزه ‌کاری‌های متفاوتی است که براساس سلیقه ‌ها و نیازهای کارفرما، دستخوش تغییرات می‌شود. 

اصول و ضوابط طراحی داخلی ساختمان

در طراحی داخلی ساختمان باید به اصول و ضوابط خاصی توجه داشته باشید که این موارد طیف گسترده ای از موضوعات مختلف از مسائل زیبایی شناختی تا عملکردی و کاربردی را برای المان های مختلف شامل می شود. بنابراین از این موضوع می توان متوجه گستردگی علم طراحی داخلی ساختمان شد. در ادامه به مهمترین اصول و ضوابط طراحی داخلی اشاره می کنیم:

 • تأکید یا نقطه کانونی در فضای داخلی

یکی از مهمترین اصول طراحی داخلی خانه، تأکید و تعیین نقطه کانونی است. به عبارت دیگر با نقطه کانونی بخش مهمتر فضای داخلی را مشخص می کنید. به عنوان مثال تلویزیون یا مبل در فضای نشیمن یا پذیرایی نقطه کانونی محسوب می شوند.

 • تکرار المان های مختلف

اصل تکرار در محیط داخلی جلوی نامتناسب و ناهماهنگ به نظر رسیدن فضای داخلی را می گیرد به شرطی که در استفاده از آن زیاده روی نشود. به عنوان مثال با استفاده از چندین پنجره کمک می کنید تا نور کافی وارد فضای شما شود و از طرفی جلوی نامناسب بودن طراحی داخلی منزل را هم می گیرید.

 • تناسب و مقیاس

مقیاس در طراحی های داخلی به سایز اجسام و المان های مختلف می گویند و تناسب به ارتباط بین آنها گفته می شود. به عنوان مثال در طراحی باید از المان هایی روبروی هم استفاده کرد که از لحاظ سایز و مقیاس در یک رده هستند و بین آنها تناسب کافی هم وجود دارد.

 • هارمونی

در طراحی داخلی اتاق یا هر بخشی از فضای داخلی منزل، اصل هارمونی اهمیت بسیار بالایی دارد. هارمونی به معنای هماهنگی و مشابهت بین یک یا چند ویژگی است. به عنوان مثال سبک طراحی اتاق خواب با فضای کل منزل باید هارمونی داشته باشد. رنگ های دکوراسیون داخلی باید هارمونی و هماهنگی کامل داشته باشند.

 • اصل یکنواختی و تعادل

در طراحی داخلی پذیرایی و بخش های مختلف منزل، یکنواختی و تعادل اهمیت بالایی دارد. به عنوان مثال اجسام سنگین و بزرگ نباید در یک جمع شوند. یا وسایل و اشیایی که شکل و رنگ خاصی دارند در یک بخش از خانه جمع نمی شوند. این کار کمک می کند تا بین المان ها تعادل ایجاد شود و زیاده روی صورت نگیرد.

 • اصل تضاد

گاهی اوقات در طراحی داخلی ویلا برخی از المان ها به خوبی دیده نمی شوند و در کنار سایر المان ها گم می شوند. در این حالت طبق اصل تضاد به جای حذف این المان، باید آن را نسبت به بقیه متمایز کنید. به عنوان مثال از رنگ کاملا متفاوت و شاخص برای آن استفاده کنید تا به خوبی در فضای داخلی شما دیده شود.

گاهی اوقات در طراحی داخلی ویلا برخی از المان ها به خوبی دیده نمی شوند

 • نورگیری

طبق جدیدترین طراحی داخلی منزل، نورگیری فضا باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد مخصوصا اگر با سبک دکوراسیون داخلی مدرن سروکار داشته باشید. نورگیری مناسب بسیار بهتر از جبران روشنایی با منبع نور مصنوعی است. ورود نور طبیعی حس نشاط و انرژی را به داخل منزل می آورد که با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست.

 • دیوارکشی و بخش بندی های داخلی

یکی دیگر از مهمترین اصول و ضوابط طراحی داخلی دکوراسیون خانه ها توجه به دیوارکشی و بخش بندی داخلی است. دیوارکشی مرزبندی و موقعیت نسبی هر قسمت را مشخص می کند. از طرفی در طراحی های امروزی از دیوارهای کاذب و یا دیوارهای چوبی مشبک به جای دیوارکشی سنتی استفاده می کنند تا نور بین بخش های مختلف جریان داشته باشد.

 • درب ها

درب ها ارتباط یک اتاق یا فضا را با محیط پیرامون آن مشخص می کند و به عبارتی به رفت و آمدها جهت می بخشند. در طراحی داخلی خانه های کوچک تعداد و محل قرارگیری درب ها اهمیت زیادی دارد تا فضا کوچکتر به نظر نرسد. همچنین امروزه برای فضاهای مهمتر درب های بزرگتر در نظر می گیرند و برعکس.

 • پنجره

پنجره ها کمک می کنند تا ضمن ورود نور به محیط داخلی، جلوی ورود آلودگی صوتی و آب و هوایی به درون منزل گرفته شود. در طراحی داخلی منزل ایرانی تعداد زیادی پنجره می بینید که هر یک کاربرد خاص خودشان را دارند اما امروزه تعداد آنها کمتر شده است. همچنین برخی پنجره ها به حفظ حریم خصوصی هم کمک می کنند. از طرفی پنجره ها به عنوان عایق عمل کرده و جلوی هدر رفت انرژی را هم می گیرند.

 • راه پله

راه پله ها به شکل افقی یا عمودی از عناصر بسیار مهم ارتباطی در طراحی داخلی ساختمان مدرن به نظر می رسد. این ارتباط می تواند در خانه های دوبلکس باعث متصل شدن یک طبقه به نیم طبقه بالایی یا فضای زیر شیروانی شود یا اینکه فضای بیرون را به محیط داخلی مرتبط کند. همچنین در طراحی داخلی ساختمان باید به عرض پلکان هم توجه کرد. پله های پهن بیشتر جنبه عمومی و برای ورود به فضاهای غیر شخصی استفاده می شوند در حالی که راه پله های باریک برای ورود به فضاهای شخصی مناسب هستند.

 • دقت به خطوط و کاربرد آنها

یک طراح داخلی حرفه ای باید به نوع خطوط و کاربرد هر یک آشنایی کامل داشته باشد و بداند که هر کدام از خطوط هندس در طراحی داخلی باید در کجا استفاده شوند و چه معنا و مفهومی دارند. به عنوان مثال خطوط افقی برای گسترده تر ساختن و وسیع تر کردن فضای محیط داخلی هستند و از طرفی صمیمیت و دنج بودن را به محیط می دهند. خطوط عمودی برای بلندتر به نظر رسیدن سقف استفاده می شوند. خطوط مورب نیز برای بالا بردن انرژی مثبت فضا و خطوط منحنی برای جذابتر کردن طراحی داخلی آپارتمان و محیط های مختلف به کار می رود.

یک طراح داخلی حرفه ای باید به نوع خطوط و کاربرد هر یک آشنایی کامل داشته باشد

در طراحی داخلی باغ ویلا و فضاهای مختلف به چه نکاتی باید دقت کرد؟

در طراحی داخلی باید علاوه بر ررعایت اصول و ضوابط گفته شده به یکسری نکات بسیار مهم نیز توجه داشت و براساس آن عمل کرد. این نکات کمک می کنند تا بهره وری فضاها بیشتر شده و حس رضایت کارفرما افزایش پیدا کند. این نکات عبارتند از:

• کاربری هر فضا چیست؟ در هر فضای منزل و آپارتمان قرار است چه فعالیتی رخ دهد. نوع فعالیت در هر فضا تعیین کننده میزان فضا و متراژ مورد نیاز، نوع طراحی از سقف تا کف و در نظر گرفتن المان های مخصوص به آن است. در طراحی داخلی جدید نظام مهندسی و استانداردهای بین المللی در صورتی که کاربری هر فضا به طور دقیق مشخص نباشد، نمی توان انتظار طراحی دقیق داشت. به عنوان مثال باید مشخص کرد که اتاق خواب برای فرزندان است یا والدین و فرزندان دختر هستند یا پسر.

• چه مقدار روشنایی لازم است؟ با اینکه رعایت روشنایی و نورگیری مناسب از اصول طراحی داخلی نشیمن و اتاق های مختلف خانه است اما ورود بیش از حد نور هم مناسب نیست. از طرفی میزان متراژ محیط و جهت گیری احداث ساختمان نسبت به خورشید و کاربری آن میزان روشنایی آن را مشخص می کند. به عنوان مثال آشپزخانه باید نورگیری خوبی داشته باشد تا مواد غذایی در اثر آلودگی از بین نروند و فضای نشیمن و پذیرایی هم به لطف نورگیری مناسب انرژی مناسب پیدا خواهند کرد.

  رعایت روشنایی و نورگیری مناسب از اصول طراحی داخلی نشیمن و اتاق های مختلف خانه است

• چه متراژی نیاز است؟ در طراحی داخلی باید متراژ و سایز هر فضا مشخص باشد که بستگی به نوع کاربری آن دارد. همچنین براساس نیاز و خواسته کارفرما و متراژ کلی زمین هم مشخص می گردد.

• قرارگیری المان های مختلف به چه صورت باشد؟ طراح داخلی باید قرارگیری المان ها و قسمت های مختلف را به دقت مشخص کند به نحوی که اصول اولیه گفته شده مثل هارمونی، تناسب، تعادل و غیره حفظ شوند.

• چه سبکی مدنظر است؟ شاید مهمترین و ابتدایی ترین نکته، توجه به سبک های طراحی داخلی است. هر کدام از سبک های دکوراسیون داخلی منزل ویژگی های خاص خود را دارند و برای فضاهایی خاص شکل گرفته اند. بر همین اساس یک طراح داخلی باید علاوه بر شناخت کافی نسبت به این سبک ها با ویژگی و اصول هر یک نیز به طور کامل آشنا باشد. در صورتی که المان های مختلف با سبک طراحی هماهنگ نباشند خیلی زود خود را نشان خواهد داد و طبیعتا توی ذوق خواهد زد.

و غیره.

 شاید مهمترین و ابتدایی ترین نکته، توجه به سبک های طراحی داخلی است

چرا انتخاب شرکت طراح داخلی حرفه ای مهم است؟

شاید در ابتدا تصور کنید که برای بازسازی و نوسازی یا ساخت و احداث جدید ساختمان نیازی به طراح داخلی ندارید و پیمانکاران هر پروژه کافی هستند. حتی یک معمار داخلی هم نمی تواند از عهده وظایف یک طراح داخلی بر بیاید به همین دلیل شرکت های طراحی داخلی نقش بسیار مهمی در پروسه ساخت و ساز دارند و باید از همان ابتدا به کار گرفته شوند.

مزایای همکاری با یک شرکت طراح داخلی حرفه ای عبارتند از:

• صرفه جویی در هزینه های اضافه

• رعایت اصول و ضوابط طراحی

• بکارگیری کامل نکاتی که مستقیما روی رضایت شما اثر می گذارند

• تعیین دقیق هر یک از المان ها که کار دکوراتور داخلی را راحت خواهد کرد

• بررسی روند ساخت و ساز به شکل حرفه ای 

• مشخص شدن کاربری و ویژگی های مورد نیاز تمامی فضاهای داخلی

و غیره.

 مشخص شدن کاربری و ویژگی های مورد نیاز تمامی فضاهای داخلی

هزینه طراحی داخلی چگونه محاسبه می شود؟

طراحی داخلی حرفه ای برای هر فضایی صرف نظر از یک ساختمان مسکونی یا اداری و تجاری ثابت نیست و بسته به شرایط مختلف فرق می کند. به طور یک طراح داخلی براساس موارد زیر هزینه طراحی را محاسبه می کند که می تواند یک شخص یا یک شرکت مستقل باشد:

• مکان ساخت: بسته به اینکه شرایط جوی و اقلیمی محل ساخت و ساز چه ویژگی هایی دارد، زمین شیبدار یا صاف است و چه انتظاراتی کارفرما داشته باشد، هزینه طراح داخلی فرق خواهد کرد.

• منطقه یا محدوده شهری: هزینه طراحی داخلی حرفه ای براساس نوع محدوده و منطقه شهری متفاوت است چون باید نوع طراحی با ساختمان های همجوار همخوانی داشته باشد و حتی به شمالی و جنوبی بودن نیز توجه شود.

• سابقه و میزان کیفیت: شرکت های طراحی داخلی براساس میزان سابقه و درصد پروژه های موفق و رضایت کارفرمایان، هزینه های خود را مشخص می کنند. طبیعتا شرکت هایی که تیم تخصصی و حرفه ای در اختیار دارند که می توانند پیچیده ترین نقشه های ساختمانی را با طراحی عالی به سرانجام برسانند هزینه بیشتری هم دریافت خواهند کرد.

• سبک طراحی: سبک های طراحی مختلف نظیر مدرن، کلاسیک، ایرانی یا سنتی، روستیک یا روستایی و غیره هر یک ویژگی های خاص خودشان را دارند. بنابراین طراح داخلی باید نسبت به تمامی ویژگی ها و اصول آن مسلط باشد و در این حالت هزینه طراحی داخلی لاکچری ساختمان ها با نوع مدرن یا کلاسیک متفاوت خواهد بود.

• میزان متراژ ساختمان: میزان متراژ ساختمان ارتباط مستقیم با هزینه تمام شده نهایی ندارد. چه بسا طراحی داخلی منزل کوچک به دلیل نوع نقشه معماری آن فرایند پیچیده تری نسبت به یک ویلا چند صد متری داشته باشد. بنابراین میزان متراژ در کنار نوع نقشه معماری یکی از عوامل تعیین کننده دستمزد یا حق الزحمه طراح داخلی هستند.

• نوع قرارداد: گاهی اوقات شما تنها نیاز به یک مشاوره فنی و مهندسی اصولی و حرفه ای دارید که در این صورت نوع قرارداد باید ساعتی باشد. اما چنانچه قصد دارید طراح داخلی را در تمام طول پروژه ساخت در کنار خود داشته باشید تا در کنار سایر اعضای تیم بر روند اجرا نظارت کامل داشته باشد در این صورت قرارداد درصدی بهترین گزینه است. بنابراین نوع قرارداد هم بر هزینه طراحی داخلی تأثیر می گذارد.

• میزان پیچیدگی طراحی: هر چقدر درخواست و انتظارات کارفرما از طراح بیشتر باشد و به نقشه های داخلی پیچیده تری نیاز داشته باشد، دستمزد شرکت طراحی داخلی بیشتر خواهد شد.

گروه معماری آد با سالیان طولانی تجربه موفق در زمینه طراحی داخلی ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری در نقاط مختلف و رضایت بالای کارفرمایان توانسته به نقطه اتکای ایمن و قابل اطمینان تبدیل شود. شرکت طراحی داخلی آد با استفاده از جدیدترین متدها و شیوه های طراحی و تسلط کامل بر کلیه اصول، ضوابط، قواعد و قوانین و همچنین استانداردهای بین المللی همراه شماست تا دقیقا به همان طراحی دست پیدا کنید که آرزوی آن را دارید. برای اطلاع از جزئیات کامل پروژه با همکاران ما تماس بگیرید.

گروه معماری آد با سالیان طولانی تجربه موفق در زمینه طراحی داخلی ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری

ثبت نظر

شماره تماس تنها برای ارتباط با شماست و در سایت منتشر نخواهد شد

سوالات متداول

اگر در این مورد سوالی دارید...
طراح داخلی باید به متراژ، ویژگی های اقلیمی، میزان نورگیری، کاربری هر فضا، نوع سبک طراحی و قرارگیری المان های مختلف و غیره توجه شود.
شرکت های حرفه ای تمامی کارها را طبق اصول و ضوابطی که شما با آن آشنایی ندارید پیش می برند، در وقت و هزینه های شما صرفه جویی می کنند، نسبت به سبک های مختلف و قواعد آن آشنایی کامل دارند و می توانند همزمان با کار ساخت و ساز به شکل مستمر حضور پیدا کنند و نظارت داشته باشند.
طراح داخلی بستگی به اینکه یک شخص یا یک شرکت معتبر باشد، چه سابقه و فعالیت هایی داشته، میزان پیچیدگی سازه و انتظارات کارفرما چیست، به اجرا یا مشاوره دادن نیاز دارید، متراژ ساختمان و سبک طراحی به چه میزان و از چه نوعی باشد و سایر موارد هزینه خود را مشخص می کند.
در طراحی داخلی ساختمان باید به اصولی مثل توازن و تعادل، هارمونی، مقیاس و تناسب، رنگ ها، تضاد و نقطه کانونی پایبند بود. رعایت کردن اصول و ضوابط طراحی داخلی تضمین کننده کیفیت نهایی است.

آخرین مقالات

از طراحی و چیدمان
زیباترین خانه های ایران ادامه مطلب
سریع ترین روش ساخت ساختمان در ایران ادامه مطلب
معماری پست مدرن چیست ادامه مطلب
اطراف تهران کجا زمین بخریم ادامه مطلب
بهترین شهرک های شمال ادامه مطلب
طراحی ویلا لوکس و لاکچری ادامه مطلب
طراحی معماری چیست؟ ادامه مطلب
سبک مینیمال چیست؟ ادامه مطلب
برج های تهران ادامه مطلب
طراحی ویلا تریبلکس ادامه مطلب