بهترین رنگ برای خانه های کوچک

در مورد خانه های کوچک و نقلی همیشه تصور بر این بوده که ما مجبور هستیم فقط رنگ های سفید و تناژهای مختلف آن را استفاده کنیم تا دکوراسیون داخلی منزل بزرگتر به نظر برسد اما اینطور نیست. امروزه استفاده از بهترین رنگ برای خانه های کوچک به موضوع بسیار مهمی تبدیل شده چون به دلیل تراکم بافت شهری و به نوبه خود آپارتمان سازی خود بخود متراژ خانه ها کاهش پیدا کرده است. همه ما می دانیم محیط داخلی خانه اگر حس خوب منتقل نکند اثرات منفی بسیار بدی بر روی روحیه و سطح انرژی ساکنین خانه می گذارد. 

قبلا در خصوص قوانین رنگ در دکوراسیون داخلی صحبت کرده ایم و اندکی نیز به خانه های کوچک پرداختیم. اما در این مطلب قصد داریم به طور کاملا اختصاصی در خصوص رنگ مناسب برای خانه های کوچک صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

  رنگ مناسب برای خانه های کوچک

بهترین رنگ ها برای خانه های کوچک و نقلی

همانطور که در ابتدای مطلب نیز گفتیم بهترین رنگ برای خانه های کوچک فقط سفید و تناژهای مختلف آن نیست. بنابراین در ادامه لیستی از رنگ های مناسب برای خانه های کوچک را می بینید که تا انتهای سال 2022 توصیه شده اند:

 • خاکستری مایل به قهوه ای

رنگ خاکستری مایل به قهوه ای یکی از بهترین رنگ ها برای خانه های کوچک است که به چندین شیوه می توان به کار برد. رنگ خاکستری مایل به قهوه ای را می توانید با رنگ دکوراسیون فعلی خود به شکل ترکیبی استفاده کنید. حتی امکان استفاده از این رنگ با رنگ های تند و جسورانه ای مثل زرد، نارنجی یا آبی هم وجود دارد که می توانید یکی از این رنگ ها یا دو نمونه از این رنگ ها را با خاکستری مایل به قهوه ای ترکیب نمایید. اگر قصد دارید فقط برخی از بخش های منزل را با خاکستری مایل به قهوه ای رنگ آمیزی کنید، بهترین جاهای خانه شامل آشپزخانه، اتاق کار یا حتی پذیرایی است. همچنین این رنگ برای خانه هایی که نور طبیعی زیادی دارند عملکرد فوق العاده ای خواهد داشت. بهترین رنگ پارکت برای خانه های کوچک همین رنگ خاکستری مایل به قهوه ای است.

 رنگ خاکستری مایل به قهوه ای یکی از بهترین رنگ ها برای خانه های کوچک است

 • سبز و قهوه ای یا قهوه ای با رنگدانه های سبز

بهترین رنگ برای خانه کوچک نوعی از رنگ قهوه ای است که با رنگدانه های سبز ترکیب شده است. شاید برای یک خانه کوچک بهترین مکان برای استفاده از این رنگ در آشپزخانه، برای بخش جزیره یا روی کانتر باشد. ترکیب این رنگ با رنگ های متالیک یا رنگ های روشن بهترین نتیجه را خواهد داشت. توصیه می کنیم مقاله ترکیب انواع رنگ در دکوراسیون را مطالعه کنید تا به منطق انتخاب ما برای ترکیب کردن رنگ ها در دکوراسیون پی ببرید. گاهی اوقات رنگ آبی به مایل سبز در کنار قهوه ای با رنگدانه سبز حالت کلاسیک به منزل شما می دهد که در این صورت برای راهرو و اتاق خواب هم مناسب خواهد بود.

بهترین رنگ برای خانه کوچک نوعی از رنگ قهوه ای است که با رنگدانه های سبز ترکیب شده 

 • شکلاتی تیره با رگه هایی از خاکستری و خاکستری مایل به قهوه ای

این رنگ که به اختصار به عنوان Griffin می شناسند نه تنها یک رنگ یونیک برای دکوراسیون منزل کوچک شماست و به بزرگتر نشان دادن فضای شما کمک می کند بلکه مسهور کننده نیز هست. غنای این رنگ به حدی است که نه تنها به عنوان بهترین رنگ برای خانه های کوچک معرفی شده بلکه کاملا آرامش بخش و تسلی دهنده است. ترکیب این رنگ با رنگ های متالیک دکورسیونی کاملا متفاوت ایجاد خواهد کرد. ترکیب رنگ با رنگ هایی مثل خامه ای بهترین رنگ برای دیوار خانه های کوچک است که قرار است این دیوارها نقطه کانونی منزل باشند یا برای فضای کتابخانه منزل یا حتی پذیرایی فوق العاده مناسب است.

 رنگ که به اختصار به عنوان Griffin می شناسند یک رنگ یونیک برای دکوراسیون منزل

 • آبی پاستیلی

آبی پاستیلی هم بهترین رنگ برای خانه کوچک مخصوصا در فضای اتاق پذیرایی یا ناهارخوری است مخصوصا اگر دوست دارید فضای خانه کمی بیشتر زنانه به نظر برسد. ایده کلی ما از پیشنهاد رنگ آبی پاستیلی این است که رنگ اصلی دکوراسیون باشد بنابراین اگر به دنبال بهترین رنگ برای خانه های کوچک خودتان هستید و می خواهید همین رنگ، اصلی باشد، آبی پاستیلی را انتخاب کنید. ترکیب این رنگ با رنگ های ملایم فوق العاده است. بهترین مکان برای استفاده از این رنگ، اتاق خواب یا حتی سرویس بهداشتی است هر چند می توان تناژهای کمرنگ و پر رنگ را در سراسر خانه استفاده کرد.

 آبی پاستیلی هم بهترین رنگ برای خانه کوچک مخصوصا در فضای اتاق پذیرایی یا ناهارخوری است

 • خاکستری

به جرات می توان گفت که بهترین رنگ برای خانه های کوچک، خاکستری است که در کلیه فضاها قابل استفاده است، بسیار زیباست و با هر رنگ دیگری که دوست داشته باشید قابل ترکیب شدن است. اگر خانه کوچکی دارید و می خواهید آشپزخانه ای شیک داشته باشید، رنگ خاکستری را انتخاب کنید. بنابراین به جای اینکه آشپزخانه تمام سفید رنگ داشته باشید، می توانید رنگ خاکستری را در آن بگنجانید. حتی می توانید از ترکیب رنگ خاکستری با ارغوانی و آبی هم استفاده نمایید.

 بهترین رنگ برای خانه های کوچک، خاکستری است

 • قرمز

شاید تعجب کنید که چطور رنگ قرمز بهترین رنگ برای خانه های کوچک است؟!! از طرفی کار کردن با رنگ قرمز به طور کلی در خانه دشوار است اما به شما راهکاری می گوییم که به راحتی بتوانید از رنگ قرمز در دکوراسیون خود استفاده کنید حتی اگر منزل کوچکی دارید. اگر فضایی دارید که با رنگ های خنثی احاطه شده باید از رنگ قرمز به میزان کم استفاده کنید مثلا یک دیوار را به عنوان نقطه کانونی انتخاب کنید نظیر دیوار پشت تلویزیون یا تی وی وال و سپس با رنگ قرمز تزیین کنید. باید بدانید که رنگ قرمز روشن و تیره را کجای منزل و چقدر استفاده کنید. توجه داشته باشید که رنگ قرمز باید با نورپردازی عالی همراه باشد.

رنگ قرمز بهترین رنگ برای خانه های کوچک است 

 • ارغوانی سیر

ارغوانی سیر را می توان به عنوان بهترین رنگ برای خانه های کوچک مخصوصا برای راهرو و ورودی خانه ها معرفی کرد چرا که نوع بافت و مدل خانه را به طور کلی تغییر می دهد. ترکیب رنگ ارغوانی سیر با تناژهایی از رنگ سفید شفاف و روشن بهترین نتیجه را خواهد داشت. از طرفی اگر دوست دارید ورودی خانه کوچک شما به نقطه کانونی تبدیل شود و به محض ورود همه توجهات را جلب کند از رنگ ارغوانی سیر استفاده کنید. همچنین این رنگ بسته به میزان نورپردازی تغییر می کند مثلا هر چقدر نور بیشتری بتابانید تیره تر خواهد شد مگر اینکه نورپردازی مستقیم زیادی داشته باشید.

 ارغوانی سیر را می توان به عنوان بهترین رنگ برای خانه های کوچک مخصوصا برای راهرو و ورودی خانه ها معرفی کرد

 • زرد

بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک که می توان با تناژهای کمرنگ و ملایم زرد در سایر بخش ها ترکیب شود تا فضای کوچک خانه شما بزرگتر نشان داده شود. رنگ زرد بسیار جسورانه و تند به نظر می رسد و برای پذیرایی هم فوق العاده است. توصیه می کنیم از رنگ زرد به عنوان رنگ تأکیدی برای خانه های کوچک استفاده کنید مثل رنگ زرد برای میز ناهارخوری یا تابلوها و مانند آن.

  رنگ زرد بسیار جسورانه و تند به نظر می رسد و برای پذیرایی هم فوق العاده است.

 • سفید عاجی

این رنگ که به Alabaster هم معروف است در دسته رنگ های خنثی قرار می گیرد که جذابیت آن بسیار بالاست. در طراحی ویلا مدرن نه تنها رنگ های سفید و خاکستری بلکه رنگ عاجی هم فوق العاده عالیست مخصوصا اگر با رنگ های گرم ترکیب شود. توصیه ما این است که رنگ عاجی را با خاکستری، بژ و حتی ارغوانی یا بنفش کمرنگ ترکیب کنید تا متوجه شوید چرا بهترین رنگ برای خانه های کوچک است.

 این رنگ که به Alabaster هم معروف است در دسته رنگ های خنثی قرار می گیرد

 • آبی تیره

بهترین رنگ فرش برای خانه های کوچک یا خانه هایی که فضای کافی برای چیدن مبلمان ندارند تا نقطه کانونی ایجاد کنند، آبی تیره است. این رنگ در ایجاد یک نقطه کانونی بسیار زیبا فوق العاده عمل می کند بنابراین فراموش نکنید که یکی از بهترین رنگ ها برای خانه های کوچک است. با توجه به اینکه جزو رنگ های تیره است بنابراین باید با رنگ های روشن تر ترکیب شود تا تعادل ایجاد کنید.

 بهترین رنگ فرش برای خانه های کوچک یا خانه هایی که فضای کافی برای چیدن مبلمان ندارند تا نقطه کانونی ایجاد کنندآبی تیره

 • نقره ای

یکی از طراحان داخلی معروف دنیا (تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی) به نام Humphrey توصیه می کند که بهترین رنگ کابینت برای خانه های کوچک و البته سایر فضاهای یک خانه یا ویلای مدرن، نقره ای است. بسته به اینکه چقدر شخصیت رسمی و جدی داشته باشید و قصد دارید تا چه حد با مبلمان نقطه کانونی ایجاد کنید رنگ نقره ای را می توانید تیره یا روشن انتخاب کنید. رنگ نقره ای برای کسانی که از رنگ سفید ساده یا بژ خوششان نمی آید بهترین گزینه است.

  بهترین رنگ کابینت برای خانه های کوچک و البته سایر فضاهای یک خانه یا ویلای مدرن، نقره ای است

 • سبز

به گفته Ashby که یکی از طرفداران اصلی و ایده پردازان بزرگ بهترین رنگ برای خانه های کوچک، رنگ سبز یکی از بهترین هاست مخصوصا برای کسانی که عاشق طبیعت و گیاهان هستند اما فضای کافی ندارند. رنگ سبز نور طبیعی را نیز به خوبی بازتاب می دهد بنابراین هم ذاتا فضای کوچک شما را بزرگتر نشان می دهد هم به واسطه خاصیت بازتاب دهندگی این ویژگی بیشتر نمایان خواهد شد. سبز زیتونی هم یکی دیگر از تناژهای رنگی پیشنهاد شده است که به عنوان بهترین رنگ برای کاغذ دیواری خانه های کوچک هم شناخته شده است.

 رنگ سبز یکی از بهترین هاست مخصوصا برای کسانی که عاشق طبیعت و گیاهان هستند

 • رنگ گریژ یا رنگ بین بژ و خاکستری

بهترین رنگ موکت برای خانه های کوچک، رنگ گریژ است که اگر با یک شرکت ساختمانی که طراحان داخلی حرفه ای دارد همکاری داشته باشید حتما به شما پیشنهاد خواهد کرد. رنگ گریژ برای کسانی که قصد ندارند فقط با رنگ سفید دکوراسیون خودشان را بزرگتر نشان دهند اثر فوق العاده ای دارد.

 بهترین رنگ موکت برای خانه های کوچک، رنگ گریژ است

 • نارنجی

وقتی صحبت از این است که بهترین رنگ برای خانه های کوچک چیست شاید کمتر کسی به رنگ هایی مثل نارنجی فکر کند. این عامل دو علت اصلی دارد. کار کردن با رنگ نارنجی مثل قرمز در دکوراسیون به تجربه و مهارت و سلیقه و ایده قوی نیاز دارد. از طرفی رنگ های نارنجی را باید بدانید در کجای منزل و به چه میزان استفاده کنید. رنگ نارنجی برای غذاخوری های کوچک در بخش دیوارها یا کاغذ دیواری خانه های کوچک گزینه عالی به شمار می رود.

  بهترین رنگ برای خانه های کوچک چیست شاید کمتر کسی به رنگ هایی مثل نارنجی فکر کند

 • گلبهی

در پروژه های نظارت بر اجرایی که مسئولیت بهترین رنگ برای خانه های کوچک بر عهده شرکت های ساختمانی است، رنگ گلبهی نیز استفاده می شود و مثل رنگ آبی پاستیلی که در این مطلب معرفی کردیم برای روحیات زنانه مناسبتر است. اگر تمایل ندارید از رنگ گلبهی به عنوان رنگ اصلی در خانه استفاده کنید به شکل ترکیبی با سفید و طوسی هم نتیجه عالی می دهد.

  رنگ گلبهی، رنگ مناسب برای خانه های کوچک

جمع بندی مطالب

در این مطلب بیش از ده نمونه رنگ برای خانه های کوچک را معرفی کردیم که بسته به نوع رنگ قابلیت استفاده به صورت محدود و فقط در نقاط کانونی یا به طور کلی در سرتاسر خانه را دارند. همچنین این رنگ ها به صورت مونوکروم یا ترکیب با سایر رنگ ها استفاده می شوند. اگر شما نیز رنگ های دیگری می شناسید که در خانه کوچک خود استفاده کرده اید و نتیجه خوبی گرفته اید با ما به اشتراک بگذارید.

0 / 5
سوالات پر تکرار
رنگ هایی مثل سفید عاجی، زرد، ارغوانی سیر، خاکستری، آبی پاستیلی، شکلاتی تیره، سبز، قرمز، نارنجی، سبز و قهوه ای و غیره بهترین رنگ ها برای خانه های کوچک هستند.
رنگ های پاستیلی مثل آبی پاستیلی، گلبهی و قرمز از بهترین رنگ ها برای خانه های کوچک با روحیات زنانه است.
رنگ های سفید، عاجی، نقره ای، خاکستری و تناژهای مختلف آن برای خانه های مدرن و کوچک بهترین رنگ ها هستند.
رنگ های نارنجی و قرمز و زرد از جمله رنگ های جسورانه برای خانه های کوچک به شمار می روند.
ثبت نظر

شماره تماس تنها برای ارتباط با شماست و در سایت منتشر نخواهد شد