بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

اهمیت بازسازی ویلا

ممکن است خرید یک ویلای نوساز برای شما ممکن نباشد به همین دلیل شما می توانید بعد از خرید یک ویلای قدیمی با هزینه ای بسیار کم و با انجام فرآیند بازسازی و نوسازی ویلا، صاحب یک ویلای تمیز و مطابق با سلیقه ی خود شوید. توجه داشته باشید که برای انجام خدمات بازسازی ویلا از افراد با تجربه و متخصص راهنمایی و کمک بگیرید.

 بعد از اینکه تصمیم خود را برای این کار گرفتید باید نکاتی را در نظر بگیرید که اولا بودجه ی شما برای بازسازی ویلا چقدر است ؟ بعد از تعیین بودجه ی مورد نیاز، سراغ مشاور مربوطه رفته تا راجع به خدمات بازسازی و طرح ایده آل راهنمایی بگیرید. بعد از پذیرفته شدن طرح  می توانید فرآیند بازسازی را شروع کنید.

در بازسازی ویلا فضاهایی وجود دارد که اگر در آنها دست ببریم، باعث استفاده ی بهینه از فضا و زیبایی بیشتر آن نقطه خواهد شد. هدف از اینکار می تواند استحکام بخشی و تعمیرات بنا یا تنوع و زیبایی هرچه بیشتر ویلا باشد.

 

در اولین قدم از بازسازی و نوسازی ویلا، نیاز است تا بودجه را تعیین کنیم.
پروژه ی بازسازی ویلا رودسر که توسط دفتر معماری آد انجام گردیده است.

 

بازسازی چیست و چه تفاوتی با نوسازی دارد؟

پیش از بررسی نکات بازسازی و دلایل ویلا، به تفاوت بازسازی و نوسازی می پردازیم. هر بنایی دارای عمر مفیدی می باشد. با توجه به شرایط آب و هوایی و وضعیت رطوبت منطقه، برخی از اجسام داخی بنا مثل سیستم لوله کشی و کابینت ها ممکن است زودتر پوسیده و تخریب شوند که در این شرایط نیاز به بازسازی  دارند. به طو کلی بازسازی مربوط به افزایش عمر مفید بنای ساخته شده با ایجاد تغییرات جزئی در پلان خانه می شود.

منظور از نوسازی، تخریب و تعویض است. در حین نوسازی ممکن است پلان ساختمان، فونداسیون و اسکلت ساختمان به طور کلی تغییر کند.

 

دلایل بازسازی ویلا:

یکی از مهم ترین دلایل بازسازی ویلا، قدمت آن می باشد. به طور کلی عمر مفید سازه ی ویلا در بالاترین حالت سی سال می باشد. پس از آن ممکن است مشکلاتی در سازه ی ویلا ایجاد شود که نیاز به تخریب بنا یا مرمت بخش هایی از آن ایجاد شود. یکی دیگر از دلایل بازسازی ویلا، ایجاد تنوع می باشد. ساخت ویلای جدید شامل هزینه های زیادی می شود. به همین دلیل بازسازی یکی از بهترین روش ها برای ایجاد تنوع در محیط ویلا می باشد. 

به کمک بازسازی می توان متریال ها، طرح ها و امکانات جدید را با کمترین هزینه به بنا اضافه کرد و کیفیت، امنیت و زیبایی بنا را بیشتر کرد.

 

 

شاخه های مختلف بازسازی:

مقوله ی بازسازی به شاخه های مختلفی تقسیم می شود:

 

زمانی که شما می خواهید یک ساختمان کلنگی را بازسازی و به اصطلاح قابل سکونت کنید، در این مورد باید به طور اجمالی بگویم که در این مورد از بازسازی باید بگوییم که هدف قابل سکونت کردن آن سازه و امروزی کردن نما و دکوراسیون داخلی آن است.

 

در موارد دیگر شما می خواهید یک بنای تاریخی و یا با ارزش را بازسازی یا مرمت کنید که باید بگویم این جزء بازسازی نیز حساب می شود، ولی هدف این شاخه از بازسازی حفظ و نگهداری آثار گذشته ساختمان و مرمت کردن آنها با توجه به اصول و قوانین روز به گونه ای که از نما گرفته تا دکوراسیون داخلی فقط احیا می شود و تغییراتی در آن صورت نمی گیرد.

 

در این قسمت از بازسازی باید گفت که رایج ترین و هدف کلی بازسازی های امروزی ساختمانها هست ، بحث هزینه است. یعنی زمانی است که شما بودجه ی کافی برای تخریب و از نو ساختن یک ساختمان را در اختیار ندارید، پس به فکر بازسازی آن می افتید. که معمولا در اکثر مواقع اینگونه است و یا با توجه به بافت فرسوده طبیعتاً نیاز برای بازسازی زیاد شده است.

: در خدمات بازسازی ویلا، بخش هایی از ساختمان نیاز به تعمیرا تساسی دارند.
نصب داربست جهت اجرای نما، ویلای رودسر، دفتر معماری آد

 

 مراحل بازسازی ویلا:

 

برآورد اولیه ی هزینه ها طبق استاندردهای طراحی ویلا

تیغه کشی

استحکام بخشی جاهای مختلف ویلا

گچ کاری

نقاشی

کاغذ دیواری

تغییر در کف سازی

نورپردازی

تعمیر و تعویض تاسیسات ویلا

زیبا سازی نما

و...

 

پروسه ی بازسازی ویلا

مرحله ی اول:

اولین مرحله در بازسازی ویلا، بازدید مهندس سازه و مهندس تاسیسات است. قبل از شروع بازسازی لازم است مقاومت سازه نسبت به تغییرات جدید بررسی شود. 

 

مرحله ی دوم:

پس از بازدید بنا لازم است پلان های معماری، نقشه ی تاسیسات و محاسبات سازه ای انجام شوند. علاوه بر اینکه در این مرحله تغییرات لازم در هر بخش مشخص می شود.

 

مرحله ی سوم:

بعد از طراحی و محاسبه، مرحله ی تخریب شروع می شود. در این مرحله از بازسازی ویلا ممکن است نیاز به تخریب کلی بنا نباشد و با توجه به نیاز بنا و زیر نظر متخصص تنها قسمت هایی از ویلا تحریب شود.

 

مرحله ی چهارم:

قبل از شروع اعمال تغییرات اصلی، لازم به تقویت سازه و مستحکم نمودن بدنه ی اصلی ساختمان است. اقدامات مربوط به اضافه کردن یا جابجایی دیوارها در این مرحله صورت می گیرد. بعد از آن تحکیم سازه، مرحله ی تعمیرات تاسیسات الکتریکی، مکانیکی، لوله کشی و فاضلاب شروع خواهد شد.

 

مرحله ی پنجم:

در آخرین مرحله از بازسازی ویلا و آپارتمان نوبت به بازسازی جزئیات و نازک کاری میرسد. این مرحله شامل نصب کفپوش، دیوارپوش، نورپردازی، نصب کمد و کابینت وکناف سقف می شود. در این مرحله می توان پنجره های ویلا را به پنجره های دوجداره تغییر داد. این کار علاوه بر بهینه سازی در مصرف انرژی، از ورود آلودگی و صدا به داخل ویلا جلوگیری می کند. زمانی که اتصالات مربوط به لوله کشی سالم هستند با تغییر شیرآلات روشویی، وان و نصب سقف کاذب جدید می توان کیفیت فضا ها را بهبود بخشید.

 

 

خدمات بازسازی و نوسازی ساختمان شامل مراحل مختلفی است.
نمونه ای از استخر درحال بازسازی پروژه ی رودسر که توسط دفتر معماری آد انجام شده است.

 

 

فواید خدمات بازسازی:

 

زمانی که شما بازسازی را انجام می دهید هم به زیباسازی شهری کمک می کنید هم از زیبایی محیط جدید زندگی خود لذت می برید و هم ساختمان خود را بهینه تر و با استانداردهای روز مطابقت می دهید.

باید اشاره کنم که شما با هزینه کمتر صاحب خانه ای امروزی و مد نظر خود می شوید و از زوال ساختمان جلو گیری می کنید.

در بعضی از شرایط اکثر افراد تصمیم می گیرند ویلای قدیمی خود را بازسازی نمایند. بنابراین اگر میخواهید با صرفه جویی در هزینه ها صاحب یک ویلای لوکس و مناسب شوید یکی از گزینه های پیش روی شما خدمات بازسازی به جای تعویض یا ساخت ویلای جدید می باشد . بازسازی ویلا ، فرصتی برای خلق ویلایی رویایی برای شما است.

 

زمان مناسب برای انجام خدمات بازسازی:

با توجه به اقلیم و میزان رطوبت منطقه زمان مناسب برای بازسازی ویلا می تواند متغیر باشد. به طور کلی بهترین زمان برای بازسازی ویلا می تواند فصول تابستان و بهار باشد. در این فصول آفتاب مستقیم و آب و هوای خشک کمک می کند تا پروژه سریعتر پیش برود.

 

بستگی به نوع ساختمان، بازسازی می تواند بخش های مختلف داشته باشد که یکی از آنها، تعمیر لوله های تاسیساتی است.
تعمیر تاسیسات ویلای رودسر توسط دفتر معماری آد

 

مدت زمان بازسازی:

اگر بازسازی و نوسازی ویلا به صورت جزئی و شامل تغییرات داخلی مثل رنگ آمیزی دیوارها، تعویض کمد و کابینت باشد بین سه تا شش هفته به طول می انجامد. اگر خدمات بازسازی ویلا مربوط به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی مثل تعویض سیستم لوله کشی و ترمیم عایق ها باشد، دو تا سه ماه زمان نیاز است. در آخر اگر نیاز به تخریب سقف و دیوارها و اضافه کردن بخش های جدید مثل استخر و روف گاردن باشد، پروژه به شش تا دوازده ماه به طول می انجامد.

 

هزینه ی خدمات بازسازی و نوسازی ویلا:

هزینه ی بازسازی ویلا با توجه به نیازهای کارفرما و بنا در هر پروژه متغیر است. دفتر معماری آد پس از بررسی دقیق نیازهای کارفرما و ساختمان، لیستی کامل از تغییرات مورد نیاز را تحویل می دهد تا هزینه ی پروژه تخمین زده شود و پروسه ی بازسازی ویلا با دقت و برنامه ریزی دقیق اجرا می شود.

 

کلام آخر:

در پایان باید عرض کنیم که خدمات بازسازی ویلا امروزه به دلیل زیاد شدن بافت فرسوده و سود خوبی که دراین کار است خواهان زیادی پیدا کرده و به دلیل هزینه کم برای کارفرما در مقابل ساخت یک سازه جدید این کار یعنی بازسازی ونوسازی ویلا طرفداران زیادی پیدا کرده ، لازم به ذکر است که حتما برای بازسازی ویلای خود به افراد حرفه ای رجوع کنید.

 

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند