طراحی ویلای روستیک

ما تیمی از متخصصان در زمینه طراحی ویلاهای روستیک داریم که توانایی خلق فضاهایی ارام و دلنشین را با استفاده از عناصر طبیعی و مواد اولیه اصلی مانند چوب و سنگ را دارا می‌باشند. با توجه به سلیقه و نیازهای شما، ما می‌توانیم ویلا‌ی روستیک شما را به صورت سفارشی طراحی و اجرا کنیم.از آنجایی که زندگی شهری جای خود را به زندگی روستایی داده است و دغدغه و کار، تبدیل به جزء جدایی ناپذیر زندگی روزمره ی ما شده است، امروزه خیلی ها به دنبال بهره مندی از طبیعت و آرامش هستند.

اصول کلی ویلای روستیک چیست؟

طراحی ویلا به سبک روستیک(Rustic)  می تواند انتخاب مناسبی برای آن دسته افرادی باشد که می خواهند زمانی را خارج از شهر و در مناطق ییلاقی سپری کنند و به عبارت دیگر طبیعت را به خانه ی خود بیاورند. به همین دلیل این روزها طراحی ویلای روستیک از محبوبیت خاصی برخوردار گردیده است.

استفاده از متریال های طبیعی یکی از نکات حائز اهمیت در این سبک است.

ویلای کلبه، نمونه از طراحی ویلا به سبک روستیک، طراحی شده توسط دفتر معماری آد

 

گذری بر تاریخچه ی روستیک:

قبل از اینکه به ویژگی های روستیک بپردازیم، ابتدا نیم نگاهی به تاریخچه ی آن می کنیم:

کلمه ی Rustic به معنای  rural یا روستایی است. سبکی از معماری در ایالات متحده بوده که ویژگی بارز آن استفاده از متریال های طبیعی به منظور هماهنگی با طبیعت است. بسیاری از ساختمان های سازمان های دولتی در ایالات متحده به سبک روستیک یا روستایی ساخته شده بود. از جنبش هنری الهام گرفت و در اوایل قرن بیستم بسیار محبوب شده بود.

سادگی احجام و فرم های به کار رفته نیز یکی دیگر از خصوصیات طراحی ویلای روستیک است

دفتر معماری آد، طراح ویلای کلبه

 

این سبک چه ویژگی هایی دارد؟

به طور کلی روستیک برگرفته از سبک زندگی روستایی است. الگو گرفته از سادگی و در عین حال فضای آرام و دلنشین. بین فضای داخل و خارج ارتباط قوی بصری شکل می گیرد و از متریال هایی استفاده می شود که با نگاه به آن طبیعت درک می شود. بعنوان مثال، چوب یکی از مصالح کلیدی و مهم در طراحی ویلا به سبک روستیک  به حساب می آید، به خصوص چوب درخت کاج و تبریزی. زیرا به دلیل ویژگی های ظاهری که روی آن وجود دارد، بسیار طبیعی و دست نخورده جلوه می کند. همچنین سنگ به خصوص سنگ لاشه هم به دلیل ناهمواری ها و ظاهر نخراشیده ی خود در طراحی این ویلاها استفاده می شود.

ویژگی دیگر سبک روستیک استفاده از رنگ های طبیعی و گرم است، به گونه ای که با طبیعت سازگاری و همخوانی داشته باشد. مثل رنگ قهوه ای، کرم، کهربایی و .... توجه به انتخاب رنگ بسیار مهم است، چرا که حتما باید از رنگ هایی استفاده شود که مناسب این سبک باشد و بهتر است تا از رنگ های خیلی تند استفاده نشود.

: طراحی فضای سبز و بهره مندی ز گل و گیاه، نیز در طراحی این ویلاها بسیار مهم است.

ویلای کلبه به سبک روستیک، طراحی شده توسط دفتر معماری آد

 

همچنین در این ویلاها از احجام ساده استفاده شده و طراحی آن بدون پیچیدگی های چندان خاص انجام می شود. از طرفی در دکوراسیون و طراحی داخلی ویلاهای سبک روستیک که بعدا به طور مفصل به آن اشاره خواهیم کرد، از چوب، سفال و وسایل تزئینی که جلوه ی طبیعی دارند نیز استفاده شده است. به گونه ای که ارتباط قوی در درون و بیرون این فضاها شکل گرفته، و طبیعت به طور محسوس در داخل ویلا احساس می شود.

به طور مختصر می توان ویژگی هایی که در طراحی ویلای روستیک در نظر گرفته می شود رابه شکل زیر بیان کرد:

• استفاده از مصالح و متریال های طبیعی

• استفاده از رنگ های سازگار با طبیعت

• استفاده از احجام و اشکال ساده

 

با بهره گیری از سبک روستیک میتوان از طبیعت بهره مند شد.

نمایی دیگر از ویلای طراحی شده توسط دفتر معماری آد

 

بنابراین طراحی ویلا به سبک روستیک به عنوان یک سبک سازگار با طبیعت شناخته شده و از متریال گرفته تا دکوراسیون و کوچکترین اجزا مانند وسائل تزئینی، از آن الهام گرفته است. وجود گیاهان و فضای سبز در طراحی محوطه نیز این همخوانی با طبیعت را تکمیل کرده و برای کسانی که به دنبال آرامش و سپری کردن ساعاتی بیرون از شهر هستند، ویلاهای سبک روستیک می تواند گزینه ی ایده آلی باشد.

ثبت نظر

شماره تماس تنها برای ارتباط با شماست و در سایت منتشر نخواهد شد

آخرین مقالات

از طراحی و چیدمان
زیباترین خانه های ایران ادامه مطلب
سریع ترین روش ساخت ساختمان در ایران ادامه مطلب
معماری پست مدرن چیست ادامه مطلب
اطراف تهران کجا زمین بخریم ادامه مطلب
بهترین شهرک های شمال ادامه مطلب
طراحی ویلا لوکس و لاکچری ادامه مطلب
طراحی معماری چیست؟ ادامه مطلب
سبک مینیمال چیست؟ ادامه مطلب
برج های تهران ادامه مطلب
طراحی ویلا تریبلکس ادامه مطلب