ساخت ویلا در دماوند

ساخت ویلا در دماوند مانند منطقه هایی مانند لواسان -فشم و... بسیار فراوان است. از تفاوت های مهمی که ویلا سازی در منطقه ی دماوند با منطقه هایی مانند لواسان دارد فاصله ی 70 کیلومتری از شهر تهران است و همچنین داشتن آب و هوایی کاملا متفاوت با تهران. از دیگر تفاوت های ویلاسازی در منطقه ی دماوند این است که قیمت زمین و ملک ها در منطقه ی دماوند با منطقه هایی مانند لواسان بسیار پایین تر است.

ساخت ویلا در دماوند

ساخت ویلا در دماوند

علت ساخت ویلا در دماوند و اطراف تهران

امروزه داشتن ویلا و خانه ی دوم بسیار باب شده است. شاید اولین چیزی که به ذهنتان می رسد ویلا یک ملکی با مساحت خیلی بالا ودارای استخر و درخت و سونا و جکوزی و ... می باشد اما این تصور کاملا اشتباه است.

در تعریفی که ما از ویلا داریم ویلا یک ملکی است که به عنوان زندگی دوم یا خانه ی دوم در جای خلوت و دنج و بدون دغدغه های روزمره است. تا اینکه فرد یا افراد حتی در یک آخر هفته هم که شده از زندگی لذت کافی را ببرد. امکانات ویلا از اولویت های آن نیست زیرا بسیاری از افراد هستند که در ویلا های با متراژ بالا وبهترین کیفیت بیشترین دغدغه ها و مشکلات فکری را دارند. اما بعضی از افراد با داشتن یک ملک کوچک بهترین کیفیت زندگی را در کنار عزیزان خود دارند..

در کنار مرغوبیت و داشتن آب و هوای بسیار مناسب و دوری از شلوغی شهر تهران مورد توجه زیادی قرارگرفته است.منطقه ی دماوند از نظر اندازه و وسعت بسیار بزرگتر و وسیع تر از لواسان است و دارای پوشش های گیاهی بیشتری نسبت به آن منطقه می باشد. دماوند هنوز هم یک منطقه ی کوهستانی بسیار زیبا می باشد که در آن ویلا سازی به مرحله ای نرسیده که به یک شهر شلوغ تبدیل شده باشد.

برای اینکه افراد درمنطقه ی دماوند ویلا بسازند بشتر مناطق اطراف شهر دماوند را انتخاب می کنند به دلیل اینکه این مناطق فاصله ی کمی نسبت به مرکز شهر دماوند دارند و هم اینکه ما چون یک منطقه ی بدون ترافیک داریم داشتن فاصله تفاوت زیادی ندارد و افراد سعی می کنند بیشتر منطقه ای را انتخاب کنند که با قیمت کمتر مساحت بزرگ تری را خریداری کنند. در مرکز شهر دماوند هنوز هم زمین های فرسوده ای وجود دارد که مناسب برای ساختن ویلا است و بسیاری از افراد همه ساله بخش های دیگری هم از منطقه ی دماوند وجود دارد که در آن ویلا سازی انجام می شود مانند :

ساخت ویلا در دشتبان

ساخت ویلا در دشتک

ساخت ویلا در دشت باغ

ساخت ویلا در دشتک 

ساخت ویلا در دشت مزار

ساخت ویلا در چشمه اعلا

ساخت ویلا در مشا

ساخت ویلا در احمد آباد

ساخت ویلا در اوره 

ساخت ویلا در ولیران

ساخت ویلا در روح افزا

ساخت ویلا در چنار شرق 

ساخت ویلا در شلمبه

ساخت ویلا در حصار بالا

ساخت ویلا در اصطلک

 

شرکت طراحی ویلا در دماوند

چندین شرکت طراحی ویلا در دماوند وجود دارد که برخی از این شرکت ها بسیار با تجربه و قوی هستند. مهندسان با تجربه به اصول ها و قانون های واقعی متعهد هستند مواردی شامل : 

توجه به آب و هوا و محیط اطراف پروژه ویلایی 

توجه کردن به نظر و ایده ی کارفرما وراهنمایی درست او در جهت انتخاب سبک معماری ویلا

توجه کردن به مساحت و برنامه های فیزیکی ویلا 

توجه کردن به هزینه و بودجه ای که کارفرما مد نظر دارد

طراحی ویلا در دماوند

در طراحی ویلا یک مسئله ی مهمی وجود دارد که باید بسیار مورد توجه قرار گیرد اینکه هرگز نباید طراحی ویلا را از طراحی محیط اطراف و محوطه ی آن جدا دانست. در حقیقت بخش مهم در طراحی ویلا همین بخش است . ویلا بدون هیچ باغ و محوطه ای دلپذیر نیست و زیبای خود را از دست می دهد.

خدمات طراحی و ساخت ویلا در دماوند

خدمات شرکت ها در زمینه طراحی و ساخت ویلا در دماوند شامل موارد ذیل می باشد:

پیگیری گرفتن جواز ساختمانی پروژه ویلایی

طراحی نما و دکوراسیون داخلی ویلا

طراحی سازه ،تاسیسات برق و مکانیکی ویلا

نظارت بر نحوه ی اجرا و ساخت ویلا 

مقاوم سازی و مستحکم سازی سازه های ویلایی

اجرا و ساخت پروژه های ویلایی به شیوه ی مدیریت پیمان 

بازسازی به روز و نوین ویلاها

مشاوره و تحویل ویلا با مبلمان و تجهیزات داخلی ویلا 

مشاوره درباره ی متریال و مصالح مناسب ویلا

مشاوره و اجرای هوشمند سازی ویلا و محوطه ویلا

 

جمع بندی

در این مقاله در مورد ساخت ویلا در دماوند توسط دفتر معماری آد مورد بررسی قرار گرفت و اینکه در منطقه دماوند مانند منطقه های لواسان وفشم و ... ویلا سازی فراوان است، تفاوت هایی که منظقه دماوند با منطقه ی لواسان و منظقه های مشابه آن ها دارد فاصله ی 70 کیلومتری شهرستان دماوند از شهر تهران، دنج و آرام بودن این منطقه و داشتن پوشش های گیاهی مناسب که همین امر سبب شده افراد بیشتر این منظقه را برای ویلا سازی انتخاب کنند و اینکه در شهرستان دماوند چندین شرکت طراحی ویلا وجود دارد که برخی از آن ها بسیار با تجربه هستند و همچنین خدمات طراحی و ساخت ویلا در دماوند دارای مواردی است که در مورد آن ها صحبت کردیم. امیدواریم که مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد.

 

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند