طراحی ویلا لواسان

طراحی ویلا لواسان که منطقه ای بسیار خوش آب و هواست و آرامش خوبی دارد و دسترسی به امکانات مختلف فوق العاده است، بسیار زیاد است. این منطقه در طی سالیان گذشته هم برای خرید و ساخت ویلا استفاده می شده و ترجیح بسیاری از ساکنان تهران زندگی در این منطقه است. به هر حال در هر منطقه ای که زندگی می کنید، اگر به فکر طراحی ویلا لواسان هستید، تیم حرفه ای و مجرب گروه معماری آد با رعایت تمامی اصول و استانداردها برای شما انجام خواهد داد. در ادامه بیشتر با این خدمات، پروسه و قیمت گذاری آن آشنا خواهید شد.

طراحی و ساخت ویلا در لواسان در چه سبک هایی انجام می شود؟

طراحی و ساخت ویلا در لواسان  براساس یکسری فاکتورهای مختلف سبک و نوع طراحی آنها مشخص شده اند و تنها براساس سلیقه مشتریان نیست. طبق اصول مهندسی، معماری و ساخت و ساز فاکتورهای زیر را در نظر می گیریم:

• موقعیت محل ساخت نسبت به گسل

• آب و هوا

• دسترسی به اماکن و بخش های مختلف

• موقعیت جغرافیایی

• موقعیت ساختمان نسبت به ویلاهای اطراف

• برق کشی منطقه

• نوع طراحی و خواسته های مشتریان بابت دکوراسیون داخلی، خارجی (شامل نما و محوطه)

و غیره.

بعد از اینکه این موارد مشخص شده اند و نیاز و خواسته مشتریان نیز بررسی گردید تعیین می کنیم که کدام یک از سبک های زیر برای طراحی ویلا بهترین گزینه است. به طور سبک هایی که در لواسان قابل پیاده سازی هستند شامل:

ساخت ویلا در لواسان با سقف شیروانی: با اینکه منطقه لواسان، خنک و کوهستانی است و چندان بارانی نیست اما برای زیبایی بیشتر و همسو شدن با خواسته مشتریان امکان پذیر است؛

ساخت ویلا در لواسان به شکل کلبه چوبی: کلبه های چوبی بهترین نوع سبک ویلاسازی در مناطق کوهستانی و مرطوب است اما در طی چند سال اخیر طرفداران زیادی در این مناطق پیدا کرده و بنابراین این سبک ویلایی نیز اجرا می گردد؛

ساخت ویلا لوکس در لواسان: ویلاهای لوکس در لواسان تعداد بسیار زیادی دارند با اینکه خصوصیات معماری و طراحی دکوراسیون به سبک لوکس تعریف متفاوتی دارد با آنچه در ویلاهای این منطقه اجرا می شود، اما به بهترین شکل توسط تیم ما در منطقه لواسان قابل اجراست.

 

ساخت ویلا اسکیمویی: ویلاهای اسکیمویی در طی چند سال اخیر به تقلید از خانه اسکیموها در برف رواج پیدا کرده است. طراحی خاص و زیبای این نوع خانه برای ساخت ویلا هم قابل اجراست؛

ساخت ویلا مدرن در لواسان: یکی از بهترین و زیباترین سبک های طراحی ویلا در این منطقه که به شدت به مشتریان خود توصیه می کنیم، ویلا سبک مدرن  است. این سبک ها برخلاف تصور عموم، بر روی سادگی و کاربردی بودن تمامی المان ها در طراحی تأکید دارد و در حال حاضر یکی از محبوب ترین سبک های ساخت ویلا در لواسان است.

 

ساخت ویلا کلاسیک و سلطنتی در لواسان: ویلاهای کلاسیک و سلطنتی در منطقه لواسان هم رو به افزایش هستند. ویلای کلاسیک عمدتا از متریال های طبیعی مثل چوب ساخته می شوند در حالی که برای ویلاهای سلطنتی، از متریال های بسیار مقاوم و کاملا مرغوب نظیر سنگ استفاده می کنیم. این نوع ویلاها بسته به سلیقه و طرح ذهنی مشتریان و همچنین تجربه و تخصص ما در انواع مدل ها قابل طراحی هستند.

 طراحی و ساخت ویلا در لواسان تهران

مراحل ساخت ویلا در لواسان

بسیاری از مشتریان از ما سؤال می کنند که مراحل ساخت ویلا  در لواسان چقدر طول می کشد؟ چه مراحلی باید طی شوند و چه کارهایی باید انجام گیرد؟ در صورتی که تمامی مراحل به شکل اصولی و استاندارد طی شوند، نتیجه نهایی ساخت ویلایی است که نه تنها رضایت کامل شما را کسب خواهد کرد بلکه از نظر مهندسی هم کاملا مورد تأیید خواهد بود. بنابراین تمامی مراحل باید کامل و حرفه ای سپری شوند. در ادامه گروه معماری آد به شکل خلاصه تمامی مراحل ساخت ویلا را برای شما شرح می دهد:

• مشخص کردن زمین مناسب:

در ابتدا باید زمین ساخت در منطقه مناسب مشخص شود. این منطقه باید طبیعت بکر و چشم انداز عالی و نورگیری مناسبی هم داشته باشد. دسترسی به امکانات عمومی باید حتی الامکان به خوبی میسر باشد تا رفاه افراد و ساکنین ویلا فراهم شود. در صورتی که سکوت و آرامش اهمیت زیادی دارد باید به آن دقت شود. ویژگی های زمین برای ساخت فونداسیون مقاوم و حفظ استحکام آن کاملا مورد تأیید باشد.

• تعیین مساحت و ابعاد:

بعد از مشخص شدن محل زمین برای ساخت ویلا در لواسان، باید مساحت و ابعاد نیز مشخص شوند. در تعیین مساحت و ابعاد باید به مساحت در نظر گرفته شده برای کل ویلا دقت نمود تا براساس آن و سبکی که در ادامه تعیین خواهد شد، تناسب عالی بین محوطه و محیط داخلی، فضاها، اتاق ها و بخش بندی های دکوراسیون داخلی و کلیه المان ها وجود داشته باشد. این موارد به دقت توسط تیم ما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

• تعیین سبک مناسب:

همانطور که توضیح دادیم سبک مناسب برای ساخت ویلا در لواسان علاوه بر سلیقه شما مشتریان عزیز براساس یکسری فاکتورها نیز مشخص می شوند. با توجه به اینکه هر کدام از سبک ها، ویژگی های کاملا منحصربفردی دارند، آگاهی از آنها بسیار الزامیست. تیم معماری آد با اشراف کامل نسبت به این موضوع و خصوصیات و ویژگی های منطقه لواسان، بهترین سبک ها را انتخاب نموده است. سبک های سفارشی هم قابل اجرا هستند اما بالاترین کیفیت زمانی خود را نشان خواهد داد که بین ویژگی های سبک ویلا و منطقه هماهنگی وجود داشته باشد.

• گودبرداری: 

بعد از اینکه تمامی مراحل قبلی به دقت سپری شدند، نوبت به عملیات گودبرداری با نظارت دقیق مهندسی و به کمک ماشین آلات و تجهیزات مدرن خواهد رسید.

• بتن ریزی و ساخت اسکلت کلی ساختمان:

بتن ریزی و ساخت اسکلت ساختمان یکی از مهمترین مراحل ساخت ویلا در لواسان است. در صورتی که از بتن مرغوب و مناسب استفاده نشود و اسکلت ساختمان با متریال های درجه یک ساخته نشده باشد، استحکام و طول عمر بالای ویلا به هیچ وجه تضمین شدنی نخواهد بود. تعیین کردن این موارد فقط توسط مهندسین مجرب و حرفه ای امکان پذیر است.

• اجرای دیوارکشی: 

در دیوارکشی ویلاها باید چهارچوب کلی ساختمان در تمامی بخش ها به طور کامل تقسیم بندی گردند. این بخش شامل کلیه ورودی و خروجی، سیستم های تهویه، بخش های نورگیر ساختمان، محوطه سازی حرفه ای و غیره است.

• طراحی و اجرای سقف:

طراحی و اجرای سقف در مراحل ساخت ویلا در لواسان، اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که علاوه بر نوع طراحی معمولی و یا شیروانی و شیبدار، باید به نوع متریال و طراحی های جداگانه آن هم دقت شود. برخی ویلاها به درخواست مشتریان یا براساس پیشنهاد ما نیاز به نورگیرهای سقفی اسکای لایت، دودکش برای شومینه های کلاسیک و غیره دارند. اگر سقف ویلا شیبدار باشد پیچیدگی طراحی و معماری آن بیشتر خواهد شد. این مراحل کاملا وابسته به حضور متخصصین و مهندسین با سابقه در این زمینه است.

• طراحی دکوراسیون داخلی:

با توجه به اینکه باید بین سبک کلی ساختمان و تمامی اجزای آن هماهنگی کامل برقرار باشد، طراحی دکوراسیون داخلی در مراحل ساخت ویلا در لواسان الزامیست. طراحی دکوراسیون داخلی به دلیل اینکه المان های بسیار بیشتر و متنوع تری دارد و مستقیما با رضایت مشتریان در ارتباط است باید با دقت و حساسیت بسیار زیاد انجام شود. طرح کلی پس از جلب رضایت شما پیاده سازی خواهد شد.

• نماکاری ویلا:

مرحله بعدی ساخت ویلا در لواسان، نماکاری است. مهمترین و بهترین نوع متریال برای نمای ویلا، سنگ است که نه تنها ماندگاری و مقاومت بسیار بالاتری دارد بلکه هیچ نوع عامل بیرونی و محیطی نیز بر روی آن تأثیرگذار نیست. 

• محوطه سازی:

متأسفانه این مرحله از ساخت ویلا در لواسان کمتر مورد توجه قرار می گیرد غافل از اینکه باید هماهنگی کامل بین نما، محوطه و دکوراسیون داخلی برقرار باشد تا تمامی ساکنین حس خوبی از زندگی در این فضا داشته باشند. نوع نورپردازی و تکنیک های آن، طراحی و ساخت آلاچیق، نصب و اجرای باربیکیو، طراحی و نصب مجسمه، استخر، مسیرهای ماشین رو و پیاده روی جداگانه، گلخانه و کلیه المان ها همگی باید به دقت طراحی و مشخص شوند. 

با توجه به اینکه بدو ورود شما و سایر افراد به درون ویلا از محوطه شروع می شود، در صورتی که طراحی ضعیفی داشته باشد روی دیدگاه و نظر کلی شما نسبت به ویلا تأثیر منفی خواهد گذاشت. از طرفی ساکنین ویلا بخش قابل توجهی از زمان خود را در محوطه سپری می کنند بنابراین باید تمامی قسمت ها به شکل اصولی و استاندارد طراحی و ساخته شده باشند.

 طراحی و ساخت ویلا لواسان بهتر است یا خرید ویلا در لواسان؟

همیشه انتخاب بین طراحی و ساخت ویلا لواسان با خرید مسأله بین بهتر بودن نیست بلکه بیشتر به توان مالی شما بستگی دارد و اینکه ویلاهایی که برای خرید مدنظر دارید تا چه اندازه نیازها و خواسته های اساسی شما رفع خواهد کرد. در این زمینه نکات بسیار مهمی را مطرح می کنیم تا بتوانیم بهتر تصمیم بگیرید:

• اگر زمان برای شما اولویت و فوریت زیادی دارد مثلا قصد دارید با خرید و فروش ویلا سود کنید، طراحی و ساخت ویلا از پایه گزینه مناسبی نخواهد بود

• اگر مشکلی از لحاظ تأمین سرمایه ندارید و قصد دارید از همان پایه همه المان ها و بخش های ویلا متناسب با سلیقه شما باشد، طراحی و ساخت ویلا لواسان بهترین گزینه است.

• اگر مشکلی با پیگیری موارد اداری و مجوزها ندارید فقط به سراغ طراحی ویلای لواسان بروید البته بسته به نوع قرارداد پیمانکاری این مراحل نیز توسط پیمانکار انجام می شوند و نیازی به پیگیری شما نیست

• اگر امنیت مالی کافی دارید و افزایش هزینه ها در حین ساخت و ساز نگرانی برای شما ایجاد نمی کند طراحی ویلا و ساخت بهتر هستند

• اگر نقشه و پلان خاصی در ذهنتان دارید و قصد دارید مصالح و متریال با کیفیت استفاده کنید، ساخت ویلا در لواسان مناسبتر است. البته از طریق همکاری با شرکت های حرفه ای نیز می توانید بهترین نقشه و پلان را دریافت کنید

 بهترین متریال ها و المان های طراحی و ساخت ویلا لواسان

بهترین متریال ها و المان های طراحی و ساخت ویلا لواسان

با توجه به اینکه لواسان در مسیر گسل مشا قرار گرفته توصیه ما این است که در هنگام طراحی و ساخت باغ ویلا لواسان یا ویلاهای مختلف در سبک های گوناگون از بهترین متریال ها و المان ها استفاده شود. با اینکه این گسل فعال نیست اما باید جانب احتیاط را رعایت کرد و به محکم ترین و استانداردترین حالت ممکن ساخت. در ادامه بهترین پیشنهادات خود را برای طراحی ویلا لواسان بیان کرده ایم:

• پنجره دو جداره:

با توجه به اینکه منطقه لواسان در زمستان سردتر از مناطق مرکزی تهران است توصیه می کنیم از پنجره های دو جداره کمک بگیرید تا جلوی خروج گرما گرفته شود. از طرفی پنجره های دو جداره جلوی آلودگی صوتی هم می گیرند و آرامش را به شما تقدیم می کنند.

• نمای سنگ یا ترموود:

برای ساخت ویلا در لواسان توصیه می کنیم حتما از سنگ های بسیار مقاوم و محکم یا ترموود و آجر استفاده کنید چون بهترین متریال ها جهت استفاده در مناطق کوهستانی و خنک به شمار می روند. البته استفاده از چنین متریال هایی برای کسانی که قصد دارند ویلای لوکس در لواسان بسازند هم گزینه بسیار خوبی است.

• چراغ های نورپردازی حرفه ای:

برای نورپردازی دکوراسیون داخلی و خارجی هم باید نسبت به اصول و ضوابط آن اطلاع داشته باشید و هم اینکه از بهترین مدل ها کمک بگیرید تا شدت، جهت و میزان نور تابیده شده قابل تنظیم و متناسب با شرایط مختلف باشد.

چرا گروه معماری آد را انتخاب کنید؟

گروه معماری آد، به عنوان یکی از بهترین شرکت های ساختمانی فعال در کشور، در زمینه ساخت و ساز در لواسان تجربه و مهارت بسیار زیادی دارد. گروه آد به پشتوانه تیم متخصص و حرفه ای خود قادر است با توجه به میزان بودجه و نیازی که دارید بهترین نوع طراحی را در نظر بگیرد.

شرکت طراحی و ساخت ویلا لواسان باید در این زمینه تجربه و تخصص کافی داشته باشد و این مورد مربوط به تجارت شرکت طراحی ویلای لواسان در مناطق مشابه در سراسر کشور است و لزوما محدود به منطقه لواسان نیست. رضایت بالای کارفرمایان، تعهد کاری بالا در اتمام پروژه و استفاده از بهترین متریال ها و بکارگیری تمامی اصول و ضوابط و استانداردها ویژگی های متمایز کننده گروه معماری آد نسبت به رقباست.

هزینه ساخت ویلا در لواسان

به طور کلی هزینه ساخت ویلا در لواسان به طور کامل قابل پیش بینی نیست و هم برای تمامی ویلاها یکسان نیست. به طور کلی هزینه نهایی و قیمت ساخت ویلا در لواسان براساس فاکتورهای مختلفی مثل تعداد طبقات، طراحی فلت، دوبلکس یا تریپلکس، نوع طراحی نما، میزان پیچیدگی دکوراسیون داخلی و خارجی، پیچیدگی های محوطه سازی، کیفیت و نوع مصالح، سبک انتخاب شده، متراژ و مساحت کلی ویلا، نوع اسکل (فلزی، بتنی، پیش ساخته و چوبی)، تأسیسات ویلا و غیره تعیین می شوند.

توجه داشته باشید که تمامی این هزینه ها در زمانی منجر به نتیجه ای دلخواه و رضایت بخش خواهند بود که تیم معماری و طراحی حرفه ای و زبده بر کل فرایند طراحی ویلا تا اجرا، نظارت کامل داشته باشند. گروه معماری آد با انجام پروژه های مختلف در زمینه ساخت ویلا و تکیه بر دانش تخصصی و بالای تیم حرفه ای و با تجربه خود، آمادگی کامل خود را برای ساخت ویلا در لواسان با طراحی های لوکس و بسیار شیک اعلام می کند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، بازدید از پروژه و سایر موارد با همکاران ما در تماس باشید.

ثبت نظر

شماره تماس تنها برای ارتباط با شماست و در سایت منتشر نخواهد شد

سوالات متداول

اگر در این مورد سوالی دارید...
سبک های مدرن، کلاسیک و سلطنتی معروف ترین و بهترین سبک های ساخت و ساز ویلا در لواسان هستند.
مشخص کردن زمین و محل احداث ویلا، تعیین مساحت و ابعاد، انتخاب سبک طراحی معماری، گودبرداری، بتن ریزی و اسکلت گذاری، دیوارکشی، اجرای سقف، طراحی دکوراسیون داخلی، نماکاری و محوطه سازی به ترتیب مراحلی هستند که برای طراحی و ساخت ویلا لواسان باید طی شوند.
بسته به نیاز و خواسته های شما، وجود پلان و نقشه از پیش تعیین شده، میزان بودجه و توان مالی و سایر موارد باید بین این دو مورد انتخاب نمایید.
قیمت طراحی و ساخت ویلا لواسان براساس موارد مختلفی مثل تعداد طبقات، طراحی ویلا به شکل فلت یا دوبلکس، شیوه نماکاری، مقدار پیچیدگی دکوراسیون داخلی و خارجی، نحوه محوطه سازی و نوع متریال و مصالح مصرفی و غیره تعیین می شود.

آخرین مقالات

از طراحی و چیدمان
زیباترین خانه های ایران ادامه مطلب
سریع ترین روش ساخت ساختمان در ایران ادامه مطلب
معماری پست مدرن چیست ادامه مطلب
اطراف تهران کجا زمین بخریم ادامه مطلب
بهترین شهرک های شمال ادامه مطلب
طراحی ویلا لوکس و لاکچری ادامه مطلب
طراحی معماری چیست؟ ادامه مطلب
سبک مینیمال چیست؟ ادامه مطلب
برج های تهران ادامه مطلب
طراحی ویلا تریبلکس ادامه مطلب