طراحی ویلا شمال

طراحی ویلا در شمال و ساخت و ساز در این منطقه نه تنها از منظر مردم برای سرمایه گذاری بلکه از قدیم به دلیل داشتن آب و هوای مناسب و رویایی برای پادشاهان مختلف نیز بسیار مورد پسند بوده است. ساخت ویلا در شمال برخلاف آنچه که بنظر می رسد مشابه با سایر پروژه های ویلاسازی باشد اما اصلا اینطور نیست.

پروسه طراحی ویلا در شمال کشور

 

طراحی ویلا در شمال و ساخت و ساز در این منطقه نه تنها از منظر مردم برای سرمایه گذاری بلکه از قدیم به دلیل داشتن آب و هوای مناسب و رویایی برای پادشاهان مختلف نیز بسیار مورد پسند بوده است. ساخت ویلا در شمال برخلاف آنچه که بنظر می رسد مشابه با سایر پروژه های ویلاسازی باشد اما اصلا اینطور نیست. برای طراحی داخلی ویلا تا نما و محوطه سازی باید پروسه کامل و مهندسی شده طبق شرایط اقلیمی و محیط زیستی طی شوند. با توجه به اینکه امروزه بازار مسکن برای ساخت و ساز و سرمایه گذاری به گزینه خوبی تبدیل شده و یکی از روش های افزایش و اندوخته سرمایه در مدت زمان نه چندان طولانی است، ساخت ویلا در شمال به عنوان یکی از مرغوب ترین خطه ها و اقلیم های کشورمان بسیار پرطرفدار شده است.

در این مطلب گروه معماری آد به عنوان طراح ویلا شمال حرفه ای، تجربیات خود را در خصوص طریقه ساخت ویلا در شمال، اصول و ضوابط به همراه انواع مدل ها و طرح های ویلاهای شمال کشور با شما عزیزان در میان خواهد گذاشت. ما به عنوان یک شرکت ساخت و سازی ویلایی معتبر که تجربه طراحی و ساخت ویلا ایران پور در مازندران و بسیاری از خانه های ویلایی در نقاط مختلف کشور را در کارنامه حرفه ای خود داریم در خدمت شما هستیم.

 ساخت ویلا در شمال به عنوان یکی از مرغوب ترین خطه ها و اقلیم های کشورمان بسیار پرطرفدار شده است

نحوه ساخت ویلا در شمال، مراحل ویلاسازی شمال

مراحل ساخت ویلا در شمال را در ادامه توضیح می دهیم اما قبل از هر چیز توصیه می کنیم رزومه و کارنامه حرفه ای شرکت هایی که در شمال کشور مشغول ویلاسازی هستند بررسی شود. همانطور که در ادامه خواهیم دید شیوه ساخت ویلا در شمال به همراه اصول، ضوابط و استانداردهای متفاوت با ساخت ویلا در سایر نقاط کشورمان است.

 • انتخاب زمین

اولین مرحله طراحی و ساخت ویلا در شمال انتخاب زمین مناسب است که باید از همه لحاظ طبق معیارهای مهندسی مورد تأیید باشد. به عنوان مثال بهترین ابعاد زمین برای ساخت ویلا باید مشخص گردد و ویژگی های خاک منطقه تست شوند.

 • نقشه برداری زمین

در مرحله بعدی با توجه به اینکه زمین ساخت ویلا در شمال در کجا واقع شده و جهت یابی های جغرافیایی، نقشه برداری صورت می گیرد.

 • طراحی نقشه ویلا

در این مرحله با مشورت کارفرما و بررسی نظرات مهندس ناظر، انواع نقشه ساختمانی مدنظر تهیه می شود. به عنوان مثال محل آشپزخانه، اتاق خواب، شیوه چیدمان و جایابی وسایل و اتاق ها و شیوه دسترسی پیدا کردن بین آنها از یک بخش به بخش دیگر، نقشه های طراحی داخلی و معماری آماده می گردند.

 • محاسبات نقشه

در این مرحله از طراحی ویلا در شمال کشور، مهندسین طراح و سازه کلیه هزینه های مربوط به ساخت و ساز، مدل اسکلت بندی (تفاوت اسکلت فلزی و بتنی)، تعداد میلگردها و کلیه محاسبات مربوطه تا اتمام کار محاسبه کرده و در مورد هزینه نهایی برآورد می کنند.

 • پیاده سازی نقشه بر روی زمین

مرحله بعدی طراحی ساخت ویلا در شمال، پیاده سازی نقشه بر روی زمین به کمک مهندس ناظر و عوامل پرسنل است. برای این منظور به کمک گچ و براساس نقشه طراحی شده، طرح کلی با گچ علامت گذاری می گردد.

پی کنی ویلا

این مرحله از طراحی ویلا شمال شامل تعیین عمق و ابعاد محل های خط کشی شده در مرحله قبلی است تا تیم اسکلت کار یا آرماتوربند ویلا بتواند فونداسیون را اجرا کند.

 پی کنی ویلا در ساخت ویلای شمال

 • اجرای فونداسیون

مرحله بعدی ویلاسازی در شمال، اسکلت کاری و اجرای فونداسیون براساس نقشه محاسباتی توسط اسکلت کار یا آرماتوربند است. بنابراین اسکلت ساختمان در این مرحله کار گذاشته می شود.

 • اجرای اسکلت، ستون و سقف

پس از اجرای فونداسیون نوبت به کار گذاشتن ستون و سقف و بتن ریزی برای اسکلت های ساختمانی است که در مرحله قبلی اجرا شده بودند.

 • دیوارچینی و سفت کاری

برای ساخت ویلا در شمال، سفت کاری مرحله بعدی است که پر کردن فضای بین اسکلت ها و ستون ها با آجر و بلوک را سفت کاری می گویند. از طرفی پس از این کار نوبت به تعیین بخش بندی و تعیین فضا برای هر قسمت می رسد که برحسب ایده های طراحی ویلا و نوع طراحی داخلی بی نهایت طرح و مدل وجود خواهد داشت.

 • سربندی ویلا

مرحله بعدی ساخت ویلا در شمال کشور، سربندی یا اجرای سقف است که برای این کار لازم است ابتدا مهندس ناظر شیب سقف را محاسبه کند و سپس براساس ویژگی های اقلیمی و محیط زیستی و غیره نوع متریال سقف تعیین شود. اقتصادی ترین سقف ها برای پروژه های ساختمانی که محدودیت بودجه دارند ولی متریال با کیفیت می خواهند گزینه بسیار مناسبی هستند.

 • نازک کاری

این مرحله از طراحی خانه ی ویلایی در شمال به نازک کاری معروف است چون شامل ریزه کاری های مرتبط با دکوراسیون و طراحی داخلی است. به عنوان مثال نصب پنجره، رنگ آمیزی ها، تعمیرات و زیباسازی دیوار و سقف، برق کشی و لوله کشی طبق نقشه تأسیسات و غیره در این مرحله انجام می گیرد.

 • عایق کاری

عایق کاری یکی از مهمترین مراحل ساخت ویلا در شمال است که توسط ایزوگام کار و عایق کار انجام می شود. به عبارتی در این مرحله به کمک ایزوگام، عایق کاری سقف برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب از پشت بام، عایق کاری سرویس بهداشتی و دیوار آشپزخانه و سایر قسمت هایی که در معرض رطوبت زیاد هستند انجام می گیرد.

 • کاشی کاری

مرحله بعدی ساخت و طراحی ویلا در شمال کاشی کاری دیوار سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه براساس نقشه های دکوراسیون داخلی است. سقف نیز با کناف یا سقف کاذب تزیین می شود.

 • سفید کاری

مرحله سفیدکاری برای زیباسازی هر چه بیشتر فضای داخلی طراحی ویلا در شمال و امکان نصب انواع کاغذ دیواری یا رنگ های مختلف انجام می گیرد.

 • کف سازی

کف سازی هم یکی از مراحل بسیار مهم در طراحی و ساخت ویلا به شمار می رود که بسته به میزان بودجه، نوع سبک های معماری داخلی و سلیقه کارفرما می توان از جنس سرامیک، سنگ، لمینت یا پارکت استفاده نمود. معمولا در سبک کلاسیک و روستیک برای کف سازی از لمینت یا پارکت و برای سبک مدرن از سنگ و سرامیک استفاده می کنند.

 • نصب تجهیزات

مرحله نصب تجهیزات در طراحی و ساخت ویلا در شمال تا حد زیادی سلیقه ای است مثل چراغ، لوستر، توالت ایرانی و فرنگی، کمد دیواری، شیرآلات و غیره. اما تعیین محل دقیق نصب پریز برق برای تجهیزات و رعایت استاندارد آن باید در مرحله طراحی ویلا در شمال انجام گیرند.

 • نقاشی کردن

نقاشی ساختمان نیز با هماهنگی بین کارفرما و نقاش ساختمان و براساس ویژگی های کلی، سلیقه کارفرما و میزان بودجه و اهداف صاحب ملک صورت می پذیرد.

توجه داشته باشید برای طراحی و ساخت شهرک ویلایی، ترتیب این مراحل می تواند به طور کلی متفاوت یا پیچیده تر شود بنابراین نیازمند این است که شرکت های معماری به این مسأله دقت ویژه داشته باشند.

نقاشی کردن و طراحی ویلا در شمال 

ضوابط طراحی ویلا در شمال ایران

طراحی نقشه ویلا در شمال از بسیاری از جنبه ها حتی با وجود هزینه بیشتر نسبت به خرید ویلای ساخته شده در شمال ارزش بیشتری دارد. نخست اینکه ویلایی که طراحی شده مطابق با سلیقه و خواست کارفرماست ضمن اینکه با استانداردها و ضوابط موجود نیز سازگاری بیشتری دارد. اما برای ساخت و ساز در شمال کشور باید یکسری قواعد و ضوابط رعایت شوند. این اصول و ضوابط هم شامل قوانین شهرداری و سازمان نظام مهندسی و هم شامل استانداردهای بین المللی است که همگی در جهت کسب رضایت حداکثری شما هستند:

 • تراکم ساخت

یکی از شرایط ساخت ویلا در شمال، تراکم ساخت است که توسط شهرداری برای نقاط شهری و روستایی در داخل و اطراف آن تعیین شده است. به عنوان مثال طبق قوانین شهرداری، 50% برای داخل شهر و 30% برای حومه شهر تراکم ساخت در نظر گرفته شده است. به عبارت دیگر در صورتی که قصد طراحی و ساخت ویلا در شمال کشور در داخل شهر را داشته باشید و مساحت زمین خریداری شده 500 متر مربع باشد شما می توانید 250 متر مربع آن را برای ساخت و ساز و طراحی استفاده کنید و برای حومه شهر به 150 متر مربع می رسد.

 • بهترین ابعاد زمین جهت ساخت ویلا

یکی دیگر از اصول و ضوابط طراحی ویلا در شمال انتخاب صحیح و مهندسی شده ابعاد زمین است. قبلا در خصوص بهترین ابعاد زمین جهت ساخت ویلا صحبت کرده ایم. توصیه می کنیم حتما این مطلب را مشاهده کنید.

 • شرایط آب و هوایی منطقه

در طراحی خانه ویلایی یکی از اصول ثابت و مشخص، توجه به آب و هوا و اقلیم منطقه است. شمال کشور به دلیل بارش سالانه زیاد و رطوبت دائمی در طول سال، نیازمند اتخاذ تصمیمات و اصول خاصی برای ویلاسازی است تا کاملا مقاوم باشند. به عنوان مثال سقف ویلاهای شمال کلا شیبدار یا شیروانی هستند، مصالح ساختمانی کاملا در برابر نم و رطوبت مقاوم ساخته می شوند و از بتن های ضد سولفات و خورندگی آرماتور در بتن استفاده می گردد.

 • توجه به کاربری زمین

از جمله اصول طراحی ویلا در شمال توجه به کاربری زمین است چرا که زمین های ساحلی، کوهستانی و جنگلی کاربری مسکونی ندارند و مزروعی هستند و بنابراین ساخت و ساز در آنها غیر قانونی است. بنابراین یکی از اصول توجه به کاربری زمین و استعلام دقیق است. برای این منظور و دریافت مجوزها می توانید از شرکت های معتبر کمک بگیرید.

 • موقعیت زمین

برای طراحی و ساخت ویلا در شمال باید به موقعیت زمین هم دقت کرد. اکثر ویلاهایی که در شمال کشور طراحی و ساخته می شوند موقعیت ساحلی یا جنگلی دارند. ویلاهای ساحلی رطوبت زیادتری دارند ولی موقعیت های جنگلی دمای کمتر و رطوبت نسبی دارند. از لحاظ نوع ویو به سمت دریا یا جنگل و کوه نیز باید به سلیقه افراد دقت کرد.

 • درجه تابش خورشید

یکی از اصول بسیار مهم در طراحی ویلا در شمال این است که درجه تابش خورشید مناسب باشد. برخی افراد تصور می کنند منطقه شمال به دلیل اینکه اقلیم معتدل و مرطوب دارد پس جهت گیری ویلا هر چقدر بیشتر اجازه ورود نور ورشید را بدهد مناسبتر است در صورتی که در فصل تابستان آب و هوای شرجی و بسیار گرمی ایجاد خواهد کرد. بنابراین در ساخت ویلا در شمال باید جهت گیری ویلا به گونه ای باشد که بخش های نیازمند نور بیشتر در سمت جنوب و بخش های نیازمند نور کمتر دور از تابش مستقیم نور خورشید باشند. ما به صاحبان املاک توصیه می کنیم سالن پذیرایی و هال و نشیمن و اتاق خواب ها در معرض ورود نور خورشید باشند تا به شادابی و نشاط حداکثری و میکروب زدایی هر چه بهتر کمک کند.

 • جهت و سرعت وزش باد

با توجه به اینکه منطقه شمال دارای اقلیم معتدل و مرطوب است باید طراحی ویلا در شمال به گونه ای انجام شود که میزان رطوبت هوا را کمتر کند. به عنوان مثال می توان از نسیمی که در طول روز از دریا به سمت ساحل می آید استفاده کرد، جهت گیری ساختمان به سمت غرب باشد تا جریان هوا از داخل ویلا عبور کند. همچنین در طراحی پلان ویلا شمال باید پلان باز در نظر گرفته شود تا جریان آزادانه هوا وجود داشته باشد.

 • فرم ساختمان

فرم و شکل برای ساخت ویلا در شمال بسیار مهم است به عنوان مثال باید حجم ساختمان سبک باشد تا هوا و باد به خوبی عبور کند یا از سقف شیبدار استفاده شود. همچنین اگر سبک مدرن انتخاب کرده اید بهتر است که از فرم مربعی استفاده نمایید.

 • مصالح سازگار و مقاوم

در طراحی ویلا در شمال و ساخت و ساز مناطق شمالی، یکی از مشکلات اصلی، رطوبت بسیار بالاست همین باعث شده تا مصالح و متریال هایی که مقاومت زیادی دارند انتخاب شوند. در برخی پروژه ها که سبک سازی کلی سازه و فونداسیون اهمیت زیادی دارد، مصالح سبک و متخلخل استفاده می شوند که ظرفیت گرمایی کمتری هم دارند. به طور کلی نیز سازه بتنی نسبت به سازه فلزی ارجحیت دارد تا از خوردگی آن جلوگیری کنند.

در طراحی ویلا در شمال و ساخت و ساز مناطق شمالی، یکی از مشکلات اصلی، رطوبت بسیار بالاست  

نکات طراحی ویلا در شمال

برای ساخت ویلا در شمال علاوه بر اصول، ضوابط و استانداردهای گفته شده، باید یکسری نکات بسیار مهم نیز مدنظر قرار گیرد. بنابراین لازم است شرکت معماری مورد نظر شما نسبت به تمامی این موارد تسلط کامل و کافی داشته باشد. از جمله نکات ساخت ویلا در شمال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• در زیربنای ویلاهای شمال، قیر و گونی و عایق پلاستیکی برای جلوگیری از نم و رطوبت از زمین به فونداسیون و آرماتورها الزامی هستند.

• در سمتی از ویلا که احتمال برخورد کج باران ها زیاد است باید از پنجره های کوچکتر و از جنس UPVC استفاده نمایید و عایق پلاستیکی کار گذاشته شود

• در طراحی ویلا در شمال چون نور خورشید شدت کافی ندارد بنابراین باید پنجره ها از ابعاد مناسب برخوردار باشند و تعدادشان کافی باشد. به همین دلیل برخی از ویلاهای شمال با نمای شیشه ای ساخته می شوند.

• بالکن و تراس برای استفاده حداکثری از ویو به سمت ساحل، کوه و جنگل الزامی است.

• پیچیدگی طراحی تا حد امکان کمتر باشد چون در این صورت فضا دلبازتر بوده و تهویه بهتری شکل خواهد گرفت

• سازه بتنی برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی الزامی است

 •	سازه بتنی برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی الزامی است

طراحی حیاط ویلا در شمال

علاوه بر طراحی داخلی، طراحی خارجی ویلاهای شمال نیز اهمیت بسیار زیادی دارد تا بتوان هماهنگی و هارمونی کامل بین فضای داخلی و خارجی برقرار کرد. به همین دلیل طراحی محوطه، ایجاد فضای سبز، معماری بیرونی و دکوراسیون خارجی یکی از مراحل بسیار حیاطی و مهم طراحی ویلا در شمال است.

برای طراحی حیاط ویلا در شمال باید در نظر داشت که هدف اصلی پیوند خوردن فضای محوطه با داخل ساختمان است. به عبارتی این طراحی باید پیوستگی و یکپارچگی ساختاری و طراحی را به خوبی نشان دهد. نوع طراحی نیز بهتر است متقارن باشد مخصوصا اگر به دنبال طراحی ویلا کلاسیک در شمال کشور هستید. 

از طرفی اگر از المان های دایره ای مثل حوضچه ها یا آلاچیق های دایره ای استفاده می کنید بهتر است فرم تراس یا بالکن نیز نیم دایره ای باشد. یا اگر المان مربعی یا مستطیلی برای دیزاین ویلا شمال استفاده می کنید بهتر است در امتداد راه پله ها، ایوان جلویی یا بالکن باشند.

روش ها و شیوه های محوطه سازی ویلا به شرح زیر هستند:

 • طراحی حیاط ویلا در شمال با فضای سبز

طراحی فضای سبز ویلا در شمال به روش های مختلف قابل انجام است که بهترین روش ها، گل و گیاهان و درختچه های مختلف، مناظر و چشم اندازهای زیبا و باغچه آرایی و گلخانه های هر چند کوچک اما مهندسی شده است.

 • طراحی حیاط ویلا در شمال با استخر و آبنما

سازه های آبی همیشه از بهترین راهکارها برای محوطه سازی بوده اند که معروف ترین نمونه آن استخر و جکوزی است هر چند جکوزی بیشتر در فضای روف گاردن طراحی و ساخته می شود. آبنماهای سنگی و حوضچه های کوچک بخاطر طنین انداز کردن صدای آب از بهترین المان ها جهت محوطه سازی ویلا هستند.

 • طراحی و محوطه سازی ویلا با آلاچیق

آلاچیق و سازه های چوبی مشابه نه تنها یکی از گزینه های عالی برای طراحی حیاط ویلا در شمال هستند بلکه برای گرم و صمیمی تر ساختن محیط نیز بسیار مناسب بوده و طرح های بسیار زیبایی با نورپردازی می توان اجرا کرد.

 • سنگ فرش کردن

یکی از مواردی که برای پلان ویلا در شمال در نظر گرفته می شود، سنگ فرش کردن محوطه است. سنگ فرش کردن محوطه وقتی با بخش های چمنی ترکیب می شود ترکیب بسیار زیبایی ایجاد می کند که برای مدرن به نظر رسیدن فضای محوطه هم کاملا مناسب است.

یکی از مواردی که برای پلان ویلا در شمال در نظر گرفته می شود، سنگ فرش کردن محوطه است 

طراحی فضای سبز ویلا در شمال

طراحی باغچه ویلا در شمال و فضای سبز نیاز به دانش فنی و تخصصی در این زمینه و همچنین معماری و دکوراسیون خارجی دارد. به عبارت دیگر به منظور طراحی فضای سبز ویلا در شمال باید گونه های گیاهی مقاوم و سازگار با اقلیم معتدل و مرطوب شمال انتخاب شوند و همچنین با توجه به رنگ نما و سبک معماری نمونه های مناسب استفاده گردند.

طراحی باغچه ویلا در شمال یا فضای سبز نیازمند طی کردن مراحل زیر است:

 • بررسی محیط

برای دیزاین ویلا شمال ابتدا باید محیط به طور کامل بررسی شود و ویژگی های مختلف مثل فرم زمین، ابعاد، توپوگرافی و نقشه زمین، نسبت به فضای سبز به کل فضا، جهت وزش باد و بارش باران، مرزبندی و دیوارکشی ها، زاویه دید از سمت پنجره ها، مقدار خاکبرداری و عایق کاری و چیدمان کلی فضای محوطه بررسی شوند.

 • طراحی سه بعدی

در طراحی ویلا مدرن، فضای سبز محوطه و ایجاد باغچه ویلا اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که در سبک مدرن تلاش بر این است تا با استفاده از المان های طبیعی و حذف المان های تزیینی و دکوراتیو، زیبایی در عین سادگی به حداکثر میزان خود برسد.

 • اجرای فضای سبز

برای طراحی باغ ویلا، اجرای فضای سبز باید در اولویت محوطه سازی باشد بر همین اساس باید از همان ابتدا خاکبرداری، گودبرداری، پیاده سازی سیستم های زهکشی و لوله کشی، ساخت و کار گذاشتن تأسیسات مختلف مثل سیم کشی و المان های گوناگون و مشخص کردن مسیر پیاده روی و فضاهای سبز بسیار اهمیت دارد.

 • طراحی باغچه ویلا

طراحی باغچه ویلا در شمال باید با گیاهان مقاوم و ترجیحا بومی منطقه باشد. استفاده از نقشه مناسب جهت کاشت گیاهان، تعیین محل مناسب برای فضای سبز، مرزبندی های مناسب و دریافت نور کافی برای طراحی ویلا در شمال قسمت محوطه الزامی هستند.

طراحی باغچه ویلا در شمال باید با گیاهان مقاوم و ترجیحا بومی منطقه باشد 

ساخت ویلای چوبی شمال

همانطور که می دانیم ویلاهای چوبی عمدتا در چوب طبیعی یا مصنوعی به شکل پیش ساخته یا نیازمند طراحی و ساخت و اجرا کار می شوند. امروزه برای توسعه ساخت و ساز و سرعت بخشیدن به ویلاسازی در شمال، از ویلاهای چوبی پیش ساخته استفاده می کنند که در رامسر، فیروزکوه، کردان، و گیلان و حتی تهران شاهد هستیم.

از طرفی ساخت ویلای چوبی شمال برای رها شدن از محیط آلوده شهر و جدا شدن از محیط صنعتی و حس پیوند خوردن به طبیعت بسیار مؤثر است و ضد افسردگی است. از طرفی بسته به نوع چوب مورد استفاده می تواند نسبت به سازه های بتنی مقرون به صرفه تر نیز باشد. از طرفی تعمیرات و بازسازی راحتتر، فرم پذیری و تغییرات با اعمال سریع و ساده از دیگر ویژگی های ساخت ویلای چوبی در شمال کشور هستند.

برای طراحی و ساخت ویلاهای چوبی باید کلیه امکانات ویلاهای لوکس در نظر گرفته شوند، صرفه جویی در تأمین انرژی گرمایشی و سرمایشی مدنظر قرار گیرد، با محیط زیست سازگاری خوبی پیدا کند، هدر رفت انرژی بسیار کمتر شود، ویو مناسب به سمت جنگل و کوه داشته باشد و مشکلات مقاوم سازی رفع شوند.

 صرفه جویی در تأمین انرژی گرمایشی و سرمایشی مدنظر قرار گیرد

طراحی ویلا مدرن شمال

پرطرفدارترین سبک طراحی ویلا در شمال برای ساخت و ساز، سبک مدرن است که ویژگی های اساسی مثل کیفیت، زیبایی، سادگی، مقرون به صرفه بودن، مقاومت و استحکام بالا و کاربردی ساختن حداکثری فضای در دسترس را به همراه دارد. همچنین با طراحی و ساخت ویلا مدرن در شمال، فضای باز و پرنورتری هم خواهید داشت.

در طراحی و ساخت ویلای مدرن در شمال توصیه ما استفاده از متریال و مصالحی مثل آجر، سنگ و چوب هستند که نه تنها ظاهر بسیار زیبایی دارند بلکه هماهنگی و هارمونی فضای خارجی و طراحی نما با محوطه بسیار چشم نواز خواهد شد.

گروه معماری آد با کسب جوایز بین المللی متعدد به عنوان بهترین طراح ویلا شمال، دماوند و لواسان فعالیت دارد و با استفاده از کلیه اصول سبک مدرن در طراحی ویلا تلاش کرده تا محیط زندگی کاملا رضایت بخش و بسیار زیبایی برای شما تهیه کند. توصیه می کنیم حتما ویژگی های ویلاهای مدرن که به آنها اشاره شد مطالعه شوند. سبک مدرن برای ویلاهایی که متراژ زیادی ندارند و صاحبان ملک از دلگیری و کوچک نشان داده شدن فضای داخلی هراس دارند بسیار مناسب است.

 سبک مدرن برای ویلاهایی که متراژ زیادی ندارند مناسب است

هزینه ساخت ویلا در شمال 1401

هزینه ساخت ویلا در شمال کشور پرسشی است که بسیاری از صاحبان املاک و کارفرمایان در همان ابتدا پرس و جو می کنند. هزینه ساخت ویلا در شمال به طور دقیق از همان ابتدا قابل تعیین کردن نیست و تنها پس از مشخص کردن موقعیت زمین، کیفیت مصالح، نوع سبک معماری، مدل نما، نوع سازه (بتنی، فلزی و چوبی)، تیم اجرایی و سابقه شرکت، جنس خاک و شرایط زمین و جزئیات محوطه سازی و نماکاری و طراحی داخلی  قابل تخمین است. بنابراین از همان ابتدا نمی توان برآورد قطعی دارد مخصوصا که نوسانات بازار مسکن، مصالح و ساخت و ساز نیز پیوسته تأثیرگذار هستند.

تا این تاریخ تقریبا می توان گفت میانگین هزینه ساخت ویلا در شمال بین متری 12 تا 20 میلیون تومان متغیر است بنابراین ساخت ویلا در شمال به مساحت 200 متر مربع به راحتی حدود 2.5 میلیارد هزینه در پی خواهد داشت. با این حال تعیین قیمت ها فقط پس از مشخصات شدن موارد گفته شده امکان پذیر خواهد بود.

طبیعتا ساخت ویلا یک طبقه شمال یا ویلاهای فلت نسبت به طراحی ویلا دوبلکس در شمال هزینه کمتری دارد. از طرفی عمدتا ویلاهای مدرن نسبت به کلاسیک کم هزینه تر هستند و بسته به شرایط ویلاهای چوبی نیز هزینه کمتری دارند.

شما می توانید برای اطلاع از جزئیات همکاری و قیمت ساخت ویلا در شمال توسط گروه معماری مشاوره رایگان دریافت نمایید. رضایت حداکثری در کنار کیفیت بالا از اهداف اصلی ماست که با گردآوری تیمی از برترین مهندسین و طراحان کشور به خوبی محقق شده است. اگر خواهان طراحی و ساخت ویلای کاملا استاندارد و اصولی طبق خواسته و سلیقه خود در شمال کشور هستید همین حالا با ما تماس بگیرید.

ثبت نظر

شماره تماس تنها برای ارتباط با شماست و در سایت منتشر نخواهد شد

سوالات متداول

اگر در این مورد سوالی دارید...
هزینه ساخت ویلا در شمال به موقعیت زمین، جنس خاک، نوع مصالح مدنظر، سبک معماری، میزان جزئیات و ظرافت کاری طراحی داخلی و نما و محوطه سازی، سابقه تیم اجرایی، نوع سازه و غیره بستگی دارد.
ساخت ویلا در شمال به سبک مدرن نسبت به سایر سبک ها بسیار محبوب تر است. ساخت ویلا در شمال به موقعیت زمین، جنس خاک، نوع مصالح مدنظر، سبک معماری، میزان جزئیات و ظرافت کاری طراحی داخلی و نما و محوطه سازی، سابقه تیم اجرایی، نوع سازه و غیره بستگی دارد.
طراحی و ساخت ویلا در شمال در دو نوع ساحلی و جنگلی هر یک مزایای خاص خودشان را دارند. جدای از ویو به سمت دریا یا کوه و جنگل که نمی توان به هیچ کدام برتری خاصی نسبت دارد، ویلاهای ساحلی رطوبت بیشتری دارند و ویلاهای جنگلی دمای محیط بسیار کمتری دارند. از طرفی عایق کاری در ساخت ویلاهای ساحلی بسیار مورد جدی و مهمی است.
برای پیوسته کردن، ایجاد هارمونی و نظم و توازن بین محیط داخلی و خارجی باید محوطه سازی و ایجاد فضای سبز هنگام طراحی ویلا در شمال جدی گرفته شود. بر این اساس عایق کاری و اقدامات زیرسازی مناسب، میزان نورگیری، جهت وزش باد، میزان ویو از سمت بالکن و تراس و سایر موارد باید در نظر گرفته شوند.

آخرین مقالات

از طراحی و چیدمان
زیباترین خانه های ایران ادامه مطلب
سریع ترین روش ساخت ساختمان در ایران ادامه مطلب
معماری پست مدرن چیست ادامه مطلب
اطراف تهران کجا زمین بخریم ادامه مطلب
بهترین شهرک های شمال ادامه مطلب
طراحی ویلا لوکس و لاکچری ادامه مطلب
طراحی معماری چیست؟ ادامه مطلب
سبک مینیمال چیست؟ ادامه مطلب
برج های تهران ادامه مطلب
طراحی ویلا تریبلکس ادامه مطلب